Güncel Bursa
Güncel Bursa

Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ, Osmangazi Teşkilatının düzenlediği vefa programına katıldı

BURSA – Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) düzenlenen Ahde Vefa programına katıldı.

18 Nisan 2015 - 2:19 'de eklendi ve 3476 kez görüntülendi. A+A-

Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ, Osmangazi Teşkilatının düzenlediği vefa programına katıldı

BURSA – Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) düzenlenen Ahde Vefa programına katıldı.

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın onur konuğu olduğu vefa programına; AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç’ün yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Adayları Emine Yavuz Gözgeç, Zekeriya Birkan, Cemalettin Kani Torun, Yüksel Yeni ve çok sayıda partili katıldı.

vefa2

Programın ev sahibi olan AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, yaptığı açılış konuşmasında “Osmangazi İlçe Başkanlığıyla görevlendirdiğinizden beri, Yeni Osmangazi’yi, Yeni Türkiye’nin ruhuna uygun bir şekilde inşa ve imar etmek adına, bütün yönetici arkadaşlarımla birlikte gece gündüz çalışıyoruz. 2023 hedeflerine doğru azimle ilerleyen Yeni Türkiye’nin inşası ve ihyası yolunda hiç ara vermeden çalışmak, başardıklarımızın daha fazlasını başarmak noktasında kararlılıkla çalışmaya da devam edeceğiz. Yine, yeni bir seçim arifesindeyiz. Uzun ve heyecanlı bir bekleyişin ardından adaylarımız belirlendi ve artık yola çıkıyoruz. Eski vekillerimiz, halen görevde olan ve yeni vekil adaylarımıza yaptıkları ve yapacakları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyoruz” dedi.

“Bütün dava kardeşlerime saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum” diyen Ali Yılmaz, şunları söyledi:

“Kurucu ilçe başkanımız Ali Hasdemir’le başlayan ve Ak Parti bayrağını sırasıyla taşıyan Muzaffer Kurtuluş’a, merhum Bayram Yıldız’a, Nihat Çubukçu’ya, Tahsin Kara’ya, Refik Özen’e, Cihat Çini’ye ve onların yönetimlerinde görev alan ismini sayamadığım bütün dava kardeşlerime saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyor, teşekkürlerimi huzurlarınızda arz ederken, hayatta olmayanlara da Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum. Bizim bildiğimiz ahrete irtihal eden İlçe Başkanımız Bayram Yıldız abimize, Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Ergül Hocamıza, Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyemiz Kadir Özkan abimize, Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyemiz Kevser Meriç Kardeşimize, Belediye meclis Üyemiz Cevat Bayrak abimize, Demirkapı Mahalle Başkanımız Tamer Şenyaz kardeşimize, İsmetiye Mahalle Başkanımız Mehmet Küçükler abimize, Allahtan Rahmet Geride Kalanlara ve Ailelerine Cenab-ı Hak’tan Sabırlar Niyaz Ediyorum.”

vefa8

Yılmaz: Aramıza fitne ve fesat sokmayacağız

Marifetin, görev bittiğinde gök kubbede hoş bir seda bırakmak olduğunu söyleyen Ali Yılmaz,

“Ecdadımızın, payitaht kıldığı Bursa’mızı ve Bursa’mızın payitahtı Osmangazi’mizi hak ettiği yerlere taşımak, bu toprakların sahip olduğu kadim mirası yeniden canlandırmak, yeniden yeni bir medeniyetin ihyasını gerçekleştirmek için eski yeni bütün teşkilat mensuplarımızla, davamızın isimsiz kahramanları mahalle başkanlarımız ve onların yönetimleriyle el ele, gönül gönüle verecek, Osmangazi’de çalmadık kapı, sıkmadık el, girilmedik gönül bırakmayacağız. Osmangazi’nin ruhuna dokunacak, vatandaşlarımızın üzüntüsüne de sevincine de ortak olacağız demiştim. Ve akabinde, manifestomuzu da şu şekilde belirlemiştim: Kimseye kırılmayacağız, kimseyi kırmayacağız, birliğimizi, dirliğimizi, dostluk ve kardeşliğimizi hiç kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz. Saflarımızı sık tutarak, birbirimize kenetlenerek, birbirimize muhabbetimizi arttırarak aramıza fitne ve fesat sokmayacağız. İşte bugün, elhamdülillah burada, bu gönül soframızda bir araya gelmemiz de, başta belirlediğimiz o yol haritamızın anlamlı bir halkasıdır. Kardeşlerim, her şey bitip gittiğinde marifet gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek ise eğer, bunun yolu vefadan geçiyor. Dört harf ve bir cümleden mütevellit vefa belki de nefsimizin en ağır imtihan sorusu olarak önümüze konulmuş. Yüreğimizin büyüklüğü, vefamızın ya da vefasızlığımızın ölçüsüne eşdeğerdir” diye konuştu.

vefa1

Arınç: Zamanı geldiğinde dostları da Ali beyi unutmayacaktır

Programın onur konuğu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise, vefa yemeğini düzenleyen AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz’a teşekkür etti. Arınç, “Bugün Ali Bey eski dostlarını unutmadı, zamanı geldiğinde dostları da onu unutmayacaktır” dedi.

Arınç: Kardeşlik hukukunu yaymalıyız

“Kardeşlik hukukunu yaymak zorundayız” diyen Arınç, “Ben de vefa isterim. Vefasızlığı bazılarında görüyorum şimdiden. Binlerce insanın vefasızlık göstermeyeceğine de inanıyorum. Bir nöbeti devrediyoruz. Madden ve manen Bursa ile ilişkimiz devam edecek. Bizim dostluğumuzu severler. Bizi sevenler, sayanlarla bu günlere kadar geldik. Kendi içimizde kardeşlik hukukunu yaymak zorundayız. İhanet görebilirsiniz. Bu normaldir. Allah sizden razı olsun” açıklamasında bulundu.

Arınç: Vefa, İstanbul’da bir semt adı olmaktan çıkmalı

Vefa’yı İstanbul’da bir semtin adı olmaktan çıkarmak, yaşayan bir gerçek haline getirmek gerektiğini söyleyen Arınç, gönlünü 14 Ağustos 2001’de AK Parti’ye kaptıran, sağa sola sapmadan, düşe kalka ama dosdoğru gidenlere saygısının sonsuz olduğunu dile getirerek “13 yıldır bütün başarılarımızın altıda kardeşlerimizin gayreti, alın teri, koşması, duası var. Ne kadar teşekkür etsek azdır” ifadelerini kullandı.

Gecede konuşan Büyükşehir Beleye Başkan Vekili Atilla Ödünç, ahde vefanın sadece sözde olmadığını, bu fotoğrafın her şeyi ortaya koyduğunu söyledi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise parti tüzüğü gereği aday olmayan Arınç’ın siyasette kendilerine ışık olmaya devam edeceğini ifade etti.

vefa6

vefa7

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ise, AK Parti’nin başarısının birlik ve beraberlikten geçtiğine vurgu yaptı. Torun, “Makamlar gelip geçicidir ası onan saray değil, gönüllerle taht kurmaktır” dedi.

Eski Osmangazi İlçe Başkanlarından Muzaffer Kurtuluş da, vefanın önemine değinerek, yemeğe katılan herkese teşekkür etti.

Programın sonunda AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, özel işlemeye sahip bir yüzüğü Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a armağan etti.

vefa9

vefa4

(BPR)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Altepe`den bilardoculara tesis müjdesi Başkan Altepe`den bilardoculara tesis mü...

BURSA – Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kü...

BURSA ŞEHİRLERARASI VE ŞEHİR İÇİ GÜZERGAHLARDA TRAFİK VE YOL DURUMU (29/08/2016) BURSA ŞEHİRLERARASI VE ŞEHİR İÇİ GÜZERGA...

BURSA – Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kü...

‘SARI NOKTA’ KADINLARI DAHA ÇOK TEHDİT EDİYOR ‘SARI NOKTA’ KADINLARI DAHA ÇOK TEHDİT E...

BURSA – Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kü...

ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR

BURSA – Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kü...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Başkan Altepe`den bilardoculara tesis müjdesi Başkan Altepe`den bilardo...

Başkan Altepe’den bilardoculara tesis müjdesi – Büyükş...

BURSA ŞEHİRLERARASI VE ŞEHİR İÇİ GÜZERGAHLARDA TRAFİK VE YOL DURUMU (29/08/2016) BURSA ŞEHİRLERARASI VE ŞE...

-BURSA-İZMİR D200 KARAYOLU ÜZERİNDE YER ALAN MUDANYA SAPAĞI ...

‘SARI NOKTA’ KADINLARI DAHA ÇOK TEHDİT EDİYOR ‘SARI NOKTA’ KADINLARI DA...

Özel Hayat Hastanesi Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op...

ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA H...

ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR… ·        BTB MECLİS BAŞKANI A...

GAZETECİ-YAZAR TAŞGETİREN: CEMAATİN ÖNÜNDEKİ İNSANLARIN KARAKTERİ ÖNEMLİ GAZETECİ-YAZAR TAŞGETİREN...

BİR DİZ ÇÖKTÜRME OPERASYONU: 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ… GAZET...

OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLER STRES ATTI OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLER ST...

YAZ OKULU ÖĞRENCİLERİ ‘PİKNİK’TE… OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLER STR...

Ak Parti Osmangazi Gençlik Kollarından Kaymakam Ünlü’ye ziyaret Ak Parti Osmangazi Gençli...

Bursa- Ak Parti Osmangazi gençlik kolları yürütme kurulu üye...

BTB ÜYELERİNE AİDAT ÖDEMELERİNDE KOLAYLIK BTB ÜYELERİNE AİDAT ÖDEME...

BTB ÜYELERİNE AİDAT BORÇLARINI YAPILANDIRMA İMKÂNI…   BURSA ...

ALTIN ÇOCUKLAR GURURLANDIRDI ALTIN ÇOCUKLAR GURURLANDI...

OSMANGAZİLİ SPORCULAR MADALYALARI TOPLADI… ·        SPOR İL ...

BUMİAD, ENERJİ VERİMLİLİĞİ UZMANI DR. AYTAÇ ATAÇ’I AĞIRLADI… BUMİAD, ENERJİ VERİMLİLİĞ...

BUMİAD ÜYELERİNE ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSI… BURSA–...

FOTO GALERİ
MAGAZİN HABERLERİ
VIDEO GALERİ
iyad üyesidir sanalbasin.com üyesidir android uygulama imqs