Güncel Bursa
Güncel Bursa

Serdar TUNCER Osmangazi Ak Gençliğin Aracılığıyla Bursa Halkı ile Buluştu

BURSA – Ak Parti Osmangazi Gençlik Kolları tarafından organize edilen “Sen Alemlere Rahmet Alemler Sana Hasret” isimli Kutlu Doğum Programı tamamlandı.

29 Nisan 2015 - 4:38 'de eklendi ve 4047 kez görüntülendi. A+A-

Serdar TUNCER Osmangazi Ak Gençliğin Aracılığıyla Bursa Halkı ile Buluştu

BURSA – Ak Parti Osmangazi Gençlik Kolları tarafından organize edilen “Sen Alemlere Rahmet Alemler Sana Hasret” isimli Kutlu Doğum Programı tamamlandı.

Yoğun katılımın olduğu program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı ve ilahi grubu ile devam etti. En son sahne alan TUNCER katılımcılara kendi tabiri ile “muhabbet dolu” bir gece yaşattı. Yaptığı programlarla her zaman taktirleri toplayan Osmangazi Gençlik Kolları gelen misafirlerine Gül, hurma ve zemzem ikram etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcıları Cem Kürşat Hasanoğlu ve Yunus Şahin, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, AK Parti Milletvekili Adayları Cemalettin Kani Torun, Osman Mesten, Gürsel Dönmez ve Halide Serpil Şahin, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı M. Tarık Kaderli’nin yanı sıra çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

serdar1

Peksert: Veda Hutbesi’ ni her zaman akılda tutmalıyız

Programın açılışında konuşan AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Peksert, “O kutlu peygamber ki bizlere tavsiye ve uyarılarını yaptığı ‘Veda Hutbesi’ ni her zaman akılda tutmalıyız. ‘Ey insanlar! Sözümü iyi dinleyin.’ Diye başlayan veda hutbesini bugünün kavramlarıyla ifade edersek ırk ayrılığına, cinsiyet eşitsizliğine, ekonomik sömürgeye karşı güçlü uyarı ve tavsiye doludur. Bu uyarı ve tavsiyeler sadece İslam ahlakı için değil modern gelişmiş toplumlar için de hala geçerliliğni sürdürme hizmeti peygamberimizin tavsiye ve uyarılarının ne kadar evrensel olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır. Bizlere genç olarak örnek olması gereken hitabe veda hutbesinden başkası değildir” dedi.

Tüm insanlığın huzur dolu çağlara, kalbinde iman kişiliğinde peygamber sevdası olan gençlerin eliyle ulaşılacağını söyleyen Peksert, “Bugün her tarafı kan ve göz yaşıyla sulanmış yeryüzü toprakları hiç kuşku yok ki tüm insanlığın hasret kaldığı huzur dolu çağlara, kalbinde iman kişiliğinde peygamberin izleri olan bu gençlerin eliyle ulaşacaktır. Çünkü zaferin sırrı Hz. Peygamberin izini takip etmekten geçer. Rabbim bizleri kendisine layık bir kul, efendimize layık bir ümmet, vatanımıza layık bir evlat olmayı nasip eylesin” diye konuştu.

Semih Peksert’in ardından konuşan AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz ise, “Birlikte yaşama ahlakı ve onun kurallarına uymak gerçek Mü’min ve Medeni insanın işidir. Peygamberimiz (S.A.V.)’in ifadesiyle “O kendisi için istediğini kardeşi içinde arzu eder, kendisi için arzu etmediğini kardeşi içinde arzu etmez”. Bu anlayış Apartmanımıza, iş yerlerimize, Devlet dairelerimize, trafik seyrimize, alış verişimize kısaca hayatımızın her safhasına girdiği gün daha güzel ve medeni bir toplum oluruz” şeklinde konuştu.

serdar2

Yılmaz: İslam dini, huzur bozacak davranışlardan kaçınmayı emreder

İslam dinin, toplumun huzurunu bozacak davranışlardan kaçınmayı emrettiğini hatırlatan Yılmaz, “Yüce dinimiz İslam, toplumun huzurunu bozacak, kardeşlik duygularını zedeleyecek davranış ve uygulamalardan şiddetle kaçınmamızı emretmiştir. Bu bağlamda kişinin işlemiş olduğu günaha, karşılığı olan misliyle ceza uygulaması getirirken, Müslümanların bir birlerinin kusurlarını araştırmasını, bir birlerinin gıybetinin yapılması neticesini ölü kardeşinin etini yemek gibi olacağı korkunç manzarayı vurgulamıştır” diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Cemalettin Kani Torun da, kutlu doğum programında olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Biz, zalimin yanında değil, mazlumun yanında duruyoruz. Güçlünün haklı olduğuna değil, haklının güçlü olduğuna inanıyoruz.  Bizler, komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen Peygamber’in izinden gidiyoruz” dedi.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından geçilen programda Şair, Yazar ve Sunucu Serdar Tuncer, salonu dolduran yüzlerce vatandaşa duygu dolu dakikalar yaşattı. Yaklaşık 1 buçuk saat boyunca sahnede kalan Tuncer, gece boyunca Türk tasavvuf edebiyatının usta isimleri tarafından kaleme alınan birçok naat’ı seslendirdi.

serdar3

Tuncer: Salavat getirmek, Peygamberimize ilan-ı aşk etmektir

Şiir ve naat-ı şeriflerle dolu dolu gecen programda konuşan Serdar Tuncer, “Sizlerden bir ricam var, siz zaten yapıyorsunuz ama hem size hem kendime hatırlatmış olayım, program boyunca dilinizden salavat eksik olmasın. Dilimizde o olsun. Salavat getirmek, Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’a ilan-ı aşk etmektir. Buyurmuşlar ki, ahirette bana en yakın olacak olanınız en çok salat-u selam getireninizdir. Efendimize ahirette yakın olmaz istiyorsak, dilimize salavatı eksik etmeyelim” dedi.

Programın sonunda AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Peksert, Serdar Tuncer’e günün anısına çiçek takdim etti.

serdar4 serdar5 serdar6 serdar7 serdar9 serdar11

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Altepe`den bilardoculara tesis müjdesi Başkan Altepe`den bilardoculara tesis mü...

BURSA – Ak Parti Osmangazi Gençlik Kolları tarafından organize edilen “Sen Alemlere Rahmet Alemler Sana Hasret” isiml...

BURSA ŞEHİRLERARASI VE ŞEHİR İÇİ GÜZERGAHLARDA TRAFİK VE YOL DURUMU (29/08/2016) BURSA ŞEHİRLERARASI VE ŞEHİR İÇİ GÜZERGA...

BURSA – Ak Parti Osmangazi Gençlik Kolları tarafından organize edilen “Sen Alemlere Rahmet Alemler Sana Hasret” isiml...

‘SARI NOKTA’ KADINLARI DAHA ÇOK TEHDİT EDİYOR ‘SARI NOKTA’ KADINLARI DAHA ÇOK TEHDİT E...

BURSA – Ak Parti Osmangazi Gençlik Kolları tarafından organize edilen “Sen Alemlere Rahmet Alemler Sana Hasret” isiml...

ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR

BURSA – Ak Parti Osmangazi Gençlik Kolları tarafından organize edilen “Sen Alemlere Rahmet Alemler Sana Hasret” isiml...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Başkan Altepe`den bilardoculara tesis müjdesi Başkan Altepe`den bilardo...

Başkan Altepe’den bilardoculara tesis müjdesi – Büyükş...

BURSA ŞEHİRLERARASI VE ŞEHİR İÇİ GÜZERGAHLARDA TRAFİK VE YOL DURUMU (29/08/2016) BURSA ŞEHİRLERARASI VE ŞE...

-BURSA-İZMİR D200 KARAYOLU ÜZERİNDE YER ALAN MUDANYA SAPAĞI ...

‘SARI NOKTA’ KADINLARI DAHA ÇOK TEHDİT EDİYOR ‘SARI NOKTA’ KADINLARI DA...

Özel Hayat Hastanesi Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op...

ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA H...

ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR… ·        BTB MECLİS BAŞKANI A...

GAZETECİ-YAZAR TAŞGETİREN: CEMAATİN ÖNÜNDEKİ İNSANLARIN KARAKTERİ ÖNEMLİ GAZETECİ-YAZAR TAŞGETİREN...

BİR DİZ ÇÖKTÜRME OPERASYONU: 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ… GAZET...

OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLER STRES ATTI OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLER ST...

YAZ OKULU ÖĞRENCİLERİ ‘PİKNİK’TE… OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLER STR...

Ak Parti Osmangazi Gençlik Kollarından Kaymakam Ünlü’ye ziyaret Ak Parti Osmangazi Gençli...

Bursa- Ak Parti Osmangazi gençlik kolları yürütme kurulu üye...

BTB ÜYELERİNE AİDAT ÖDEMELERİNDE KOLAYLIK BTB ÜYELERİNE AİDAT ÖDEME...

BTB ÜYELERİNE AİDAT BORÇLARINI YAPILANDIRMA İMKÂNI…   BURSA ...

ALTIN ÇOCUKLAR GURURLANDIRDI ALTIN ÇOCUKLAR GURURLANDI...

OSMANGAZİLİ SPORCULAR MADALYALARI TOPLADI… ·        SPOR İL ...

BUMİAD, ENERJİ VERİMLİLİĞİ UZMANI DR. AYTAÇ ATAÇ’I AĞIRLADI… BUMİAD, ENERJİ VERİMLİLİĞ...

BUMİAD ÜYELERİNE ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSI… BURSA–...

FOTO GALERİ
MAGAZİN HABERLERİ
VIDEO GALERİ
iyad üyesidir sanalbasin.com üyesidir android uygulama imqs