Güncel Bursa
Güncel Bursa

Turkcell Gaziantep için teknolojik çözümler sundu

Turkcell,

04 Nisan 2015 - 17:22 'de eklendi ve 1726 kez görüntülendi. A+A-

Turkcell Gaziantep için teknolojik çözümler sundu

Turkcell Gaziantep için teknolojik çözümler sundu

Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, “Akıllı Şehir Gaziantepbaşlığı altında teknoloji destekli kentsel kalkınma hedefiyle gerçekleştirilen ortak projelerin ve gelecek planlarının anlatıldığı toplantıda, Turkcell teknolojisiyle Gaziantep‘te yaşanan dönüşüm ve ilerleyen dönemde bu işbirliğiyle atılması planlanan adımlarla ilgili bilgi verdi.

AKILLI ŞEHİR GAZİANTEP

Turkcell olarak teknoloji ve inovasyona dayalı kalkınma hedefiyle geliştirdikleri çözümlerin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde yeni bir boyut kazandığını ifade eden Kocabaş, “İnsanımızı layık olduğu teknolojik standartlarla buluşturmayı hedefleyen vizyonumuzun ‘Akıllı Şehir Gaziantep‘ uygulamaları bizlere büyük heyecan veriyor. Biz ‘Akıllı Şehir’in bir hedef değil, hiçbir zaman bitmeyecek bir inovasyon yolculuğu olduğuna inanıyoruz” dedi.

AKILLI ŞEHİR VİZYONU

Kocabaş, dünyada birçok teknoloji şirketi ve şehrin, kendi gerçeklerine göre vizyonlarını oluşturduğunu dile getirerek şunları kaydetti: “Biz de vizyonumuzu belirlerken bu gerçeklerden yola çıkıyoruz. Örneğin Türkiye’de nüfusunun 3’te 2’sinden fazlası şehirlerde yaşıyor. Sosyo-ekonomik yapı ve kentleşme dünyadaki birçok bölgeye göre farklı. Bu yüzden, Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak, kendi ülkemizin ihtiyaç ve önceliklerine uygun bir Akıllı Şehir vizyonu geliştirdik.

TURKCELL TEKNOLOJİSİ VE GAZİANTEP

Her geliştirdiğimiz proje yolculuğunda insanı, çevreyi ve kalkınmayı hedefe koyuyoruz; çünkü inanıyoruz ki bu üç odak, şehirlerimizi daha yaşanılabilir, vatandaşımızı daha mutlu hale getirecek. Bunun örneğini Gaziantep‘te görüyor ve bu güzel kentimizi uluslararası ‘Şehir Protokolü’ inisiyatifine dahil ederek dünyada örnek gösterilir konuma taşıyan Fatma Şahin’i ve onun nezdinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ediyoruz. Önümüzdeki dönemde, kültür ve turizm alanındaki uygulamalardan mobil sağlık çözümlerine kadar pek çok alanda Gazianteplilere hizmet götürmeyi hedefliyoruz. Turkcell teknolojisinin gücü daima Gaziantep’in arkasında olacak.”


AKILLI İNSANLARIN ŞEHRİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, “Akıllı insanların şehrine hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmasında kalkınmanın özünün, her alanda uzmanlaşmış insan gücü olduğunu bildirdi.

SORUN ÇÖZME KAPASİTESİ ARTTI

Teknolojinin her geçen gün geliştiği bir dünyada insanlar ve şirketler gibi kentlerin de büyük bir rekabet yaşadığına dikkati çeken Şahin, “Rekabeti yönetebilmemiz için bilgi, teknoloji ve finansı yönetmemiz gerek. Sürdürülebilir kalkınma bu alanların doğru yönetilmesiyle mümkün. Elimizdeki sermayeyi geleceğe doğru taşımamız gerek. Belediye olarak kurumsal kapasitemizi ve sorun çözme kapasitemizi, geçtiğimiz 1 yıllık dönemde artırdık” diye konuştu.

HEDEF AKILLI BİR ŞEHİR OLMAK

Şahin, bu başarı hikayesinin oluşumunda teknolojinin büyük payı olduğuna işaret ederek şöyle devam etti: “Turkcell işbirliğiyle elektrik ve su tüketiminde ve hafriyat yönetiminde büyük tasarruf ve verimlilik sağladık. Zeugma Müzesi’nde ve yıllık 2,5 milyon kişinin ziyaret ettiği hayvanat bahçemizde Turkcell’le birlikte teknolojik altyapı kuruyoruz. Planladığımız yeni projeler de var. Gaziantep‘i bir Akıllı Şehir haline getirme sürecinde yol arkadaşımız Turkcell’e bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Verimlilik ve tasarruf çok önemli. Onu yaparken de en kaliteli hizmeti en uygun fiyata nasıl alırız anlayışıyla bütün sistemi yeniden yapılandırdık. Hedefimiz teknolojiyi daha iyi kullanarak, verimlilik ve tasarrufu artırarak tüm giderleri yüzde 25 aşağıya çekmek. Bunu yaparken de teknoloji ve insan verimliğini çok iyi kullanmamız gerekiyor. Bizim hedefimiz tek tip bir akıllı şehir olmaktan çok, kimin neye ihtiyacı varsa o desteği vereceğimiz bir akıllı şehir olmak.”

1 YILDA 30 MİLYONLUK TASARRUF

Şahin, şu anda Turkcel ile yürüttüğümüz 8 ana başlıkta yürütülen akıllı şehir uygulamaları bulunduğunu, bu uygulamalar sayesinde 1 yılda 30 milyon liralık tasarruf sağlandığını sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sürücüsüz araç ABD’yi baştan başa katetti Sürücüsüz araç ABD’yi baştan başa ...

ABD'de, San Francisco-New York arasını kateden sürücüsüz otomobile, yaklaşık 5 bin 500 kilometrelik güzergahta sadece 2 kez müdahale ed...

Facebook’tan albüm yeniliği Facebook’tan albüm yeniliği

Facebook, yeni fotoğraf albümü özelliği ile çocuklarınızın fotoğraflarını paylaşmanızı kolaylaştırıyor....

Samsung Pio Schunker’i Küresel Pazarlama Başkanı yaptı Samsung Pio Schunker’i Küresel Paz...

Teknoloji şirketi Samsung, şirketin mobil bölümüne, Küresel Pazarlama Başkanı olarak Pio Schunker'i göreve getirdi....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Başkan Altepe`den bilardoculara tesis müjdesi Başkan Altepe`den bilardo...

Başkan Altepe’den bilardoculara tesis müjdesi – Büyükş...

BURSA ŞEHİRLERARASI VE ŞEHİR İÇİ GÜZERGAHLARDA TRAFİK VE YOL DURUMU (29/08/2016) BURSA ŞEHİRLERARASI VE ŞE...

-BURSA-İZMİR D200 KARAYOLU ÜZERİNDE YER ALAN MUDANYA SAPAĞI ...

‘SARI NOKTA’ KADINLARI DAHA ÇOK TEHDİT EDİYOR ‘SARI NOKTA’ KADINLARI DA...

Özel Hayat Hastanesi Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op...

ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA H...

ET-BA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR… ·        BTB MECLİS BAŞKANI A...

GAZETECİ-YAZAR TAŞGETİREN: CEMAATİN ÖNÜNDEKİ İNSANLARIN KARAKTERİ ÖNEMLİ GAZETECİ-YAZAR TAŞGETİREN...

BİR DİZ ÇÖKTÜRME OPERASYONU: 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ… GAZET...

OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLER STRES ATTI OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLER ST...

YAZ OKULU ÖĞRENCİLERİ ‘PİKNİK’TE… OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLER STR...

Ak Parti Osmangazi Gençlik Kollarından Kaymakam Ünlü’ye ziyaret Ak Parti Osmangazi Gençli...

Bursa- Ak Parti Osmangazi gençlik kolları yürütme kurulu üye...

BTB ÜYELERİNE AİDAT ÖDEMELERİNDE KOLAYLIK BTB ÜYELERİNE AİDAT ÖDEME...

BTB ÜYELERİNE AİDAT BORÇLARINI YAPILANDIRMA İMKÂNI…   BURSA ...

ALTIN ÇOCUKLAR GURURLANDIRDI ALTIN ÇOCUKLAR GURURLANDI...

OSMANGAZİLİ SPORCULAR MADALYALARI TOPLADI… ·        SPOR İL ...

BUMİAD, ENERJİ VERİMLİLİĞİ UZMANI DR. AYTAÇ ATAÇ’I AĞIRLADI… BUMİAD, ENERJİ VERİMLİLİĞ...

BUMİAD ÜYELERİNE ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSI… BURSA–...

FOTO GALERİ
MAGAZİN HABERLERİ
VIDEO GALERİ
iyad üyesidir sanalbasin.com üyesidir android uygulama imqs