Güncel Bursa

15 Temmuz şehitleri Bursa’da anıldı

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN 3.YIL DÖNÜMÜNDE BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ. BİNLERCE BURSALININ DOLDURDUĞU 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI’NDA DÜZENLENEN ANMA TÖRENLERİNE BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI.

15 Temmuz şehitleri Bursa’da anıldı
153 views
15 Temmuz 2019 - 22:50

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yıl dönümünde Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Valilik tarafınca 15 Temmuz etkinlikleri düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen anma törenlerine binlerce yurttaş katıldı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurulan platformda İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim Tilaveti ile süregelen program Mehteran takımının gösterisiyle ve 15 Demokrasi direnişinde yaşananlarının anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle devam etti.

15 Temmuz direnişine yazılmış ‘Ölümsüz Kahramanlar’ şiirini seslendiren ve programın ev sahipliği konuşmasını meydana getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Osmanlı’ya başkentlik meydana getiren onlarca evliya ve Tanrı dostunu içinde saklayan, 15 Temmuz akşamı da duruşunu asla bozmayan güzel Bursa’mın güzel insanları sefalar getirdiniz, sefalar getirdiniz. 15 Temmuz’un bu akşam 3. yılı, ben bu vesile ile 251 şehidimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gene bu vesile ile o kalkışmada yaralanan 2 binden fazla kardeşimize geçmiş olsun diyorum. 15 Temmuz gecesi demokrasiye, devlete, devlet güçlerine karşı yasadışı bir kalkışma yaşandı. Milletin paralarıyla alınmış silahlarla, milletin okullarında okuyup aşama alan bir kısım FETÖ terör mensupları devleti ele geçirmeye çalıştı. Güvenlik güçlerimizin vatanını seven, milletin birlik ve beraberliğine sevdalı, inançlı yürekleri yardımıyla kalkışma bertaraf edildi. Biz, 82 milyon sözü geçen bir ülkeyiz. Avrupa’nın 2.büyük nüfusuyuz. Bizim 3 tarafımız denizlerle çevrili. Dünya’nın en büyük 20 ekonomisinden biriyiz. Kuvvetli bir ülkeyiz dolayısıyla ne olmuş olursunuz herşeyi tartışalım, değişik mevzularda ayrışalım fakat birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz noktasında ayrışmaya düşmeyelim. İnşallah Çanakkale’de olduğu benzer biçimde 15 Temmuz akşamı olduğu benzer biçimde değişik sıkıntılarla terörle mücadelede olduğu benzer biçimde devamlı muhafız olalım. Bu gecenin yüzü suyu hürmetine Tanrı birlik ve beraberliğimizi bozmasın diyorum” dedi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat ise yapmış olduğu konuşmada, “Demokrasi destanını yazan vatan, millet bayrak sevdalısı kıymet kardeşlerimizi, hemşehrilerimi en kalbi duygularımla sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Devletimiz ve milletimiz 15 Temmuz 2016’da demokrasiyi hiçe sayan, Türk siyasal tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte, gözlerini kan bürümüş, kökleri dışarıda hain bir saldırıya maruz kaldı.

15 Temmuz gecesi umutlarımıza hayallerimize özgürlüğümüze geleceğimize pranga vurulmak istenmiş. Milletimizin vergileriyle alınan tanklarımız, uçaklarımız, helikopterlerimiz ve silahlarımız kahraman Türk ordusunun şerefli üniformasını hak etmeyen asker görünümlü hainler tarafınca halkımıza çevrildi. Hamd olsun ki Cenab-ı Tanrı’ın lütfu, Cumhurbaşkanımızın cesareti ve üstün liderliği ile harekete geçen yüce milletimiz, tankın helikopterin ve tüfeğin karşısına yalnız ve yalnız imanı ve inancıyla yüreğiyle dikilmiştir. FETÖ terör örgütü tarafınca gerçekleştirilmek istenen hain darbe ve ülkeyi bölme girişimi aziz milletimizin ölüme meydan okuyan kararlılığıyla engellenmiş, gecenin karanlığını aydınlığa çevirmiştir. O karanlık gecede millet olarak verdiğimiz savaşım ezelden beri hür yaşayan bu aziz milletin darbelere boyun eğmeyeceğinin en net ifadesidir” diye konuştu.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinlik Ahmet Yenilmez’in tek kişilik gösterisi ile devam etti. Gösterinin arkasından ’Kahramanlık Türküleri’ seslendirilecek. Program tüm camilerde Sala okunmasının arkasından dualarla sona erecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya