Güncel Bursa

Balıkesir’de öğrenme şenliği

BALIKESİR’DE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİN YIL BOYUNCA YAPTIĞI ÇALIŞMALAR “ÖĞRENME ŞENLİĞİ”NDE SERGİLENDİ.

Balıkesir’de öğrenme şenliği
67 views
25 Haziran 2019 - 21:30

BALIKESİR (İHA) – Balıkesir’de halk eğitim merkezlerinin yıl süresince yapmış olduğu emek harcamalar “Öğrenme Şenliği”nde sergilendi.

Balıkesir genelindeki halk eğitim merkezlerinin yıl süresince yapmış olduğu çalışmaların sergilendiği “Öğrenme Şenliği” 10 Burda AVM’de gerçekleştirildi. İl Ulusal Eğitim Müdür Vekili Mustafa Solak, yapmış olduğu konuşmada, beşikten mezara kadar daima, her yerde, hepimiz için eğitimin önemini vurgulayarak, “Yaşam boyu, kesintisiz bir eğitimin verildiği halk eğitim merkezlerimizde her yaştan öğrenciye yönelik yoğun bir emek verme yürütülmektedir. 19-21 Haziran tarihleri içinde sürecek olan şenliğimizde bu çalışmaların bir kısmını görme imkanı bulacağız. Emsalsiz, göz nuru ile ortaya konulmuş olan bu emek harcamaları bizlerle buluşturan İlçe Ulusal Eğitim Müdürlerimize, Halk Eğitim Merkezi yöneticilerimize, bu kurslarda vazife meydana getiren öğretmen ve usta öğreticilerimize, kurslarımıza katılarak el becerileri ile katkı ve katılım elde eden kursiyerlerimize ve bu güzel mekanı üç gün süresince kullanma imkanı veren 10 Burda AVM’nin yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Balıkesir’de 120 bin civarında her yaştan insanoğlunun Halk Eğitim Merkezinde yüzlerce kursa katıldığına dikkat çekerek konuşmasına süregelen Vali Yardımcısı Mustafa Çek: “Bir ülke insanının eğitim, kültür düzeyi, o ülkenin gelişmişlik düzeyini belirlerken en mühim kriterdir. Balıkesir’de her 4 kişiden 1’i talebe, öğretmen ya da kursiyer olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine iştirak etmiştir. Kursiyerlerimize ve alın teri döken her insana teşekkür ediyorum” dedi.

Program kursiyerlerce hazırlanan eserlerin yer almış olduğu serginin ziyaretçiler tarafınca gezilmesi ile sonlandı.

“Öğrenme Şenliği”’nin açılış törenine Vali Yardımcısı Mustafa Çek, İl Ulusal Eğitim Müdür Vekili Mustafa Solak, Emek verme ve İş Kurumu İl Müdürü (İŞKUR) Nazım Balcı, İl Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, İl Şube Müdürü İbrahim Bayar, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya