Güncel Bursa

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu okullara sertifika

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKULLARA SERTİFİKA

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu okullara sertifika
37 views
25 Haziran 2019 - 17:10

Ulusal Eğitim Bakanlığı ile Sıhhat Bakanlığı tarafınca ortaklaşa yürütülen “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okullar” projesi kapsamında Balıkesir’de sertifika almaya hak kazanan okullar ödüllendirildi.

Altıeylül Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konuşma Salonunda meydana gelen törende “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okullar” projelerinin öğrencilerin sağlığı açısından önemini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdür Vekili Mustafa Solak, “Eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen mevzusunda teşvik edilmesi, cemiyet sağlığının korunması ve geliştirilmesi, kafi eğitim almış, beslenme alışkanlığını pozitif yönde yönde edinmiş sıhhatli nesiller yetiştirilmesi amacıyla katıldığımız bu projelerle 2018-2019 eğitim-öğretim senesinde 193 okulumuz “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanırken, 412 okulumuz ise “Beslenme Dostu Okul” sertifikası almaya hak kazanmıştır. Sertifika alan okullarımızın sayısının her geçen yıl artmış olması biz için bir mutluluk vesilesidir. Alın teri döken tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Balıkesir İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile bu projelerde başarıya ulaşmış bir halde çalıştıklarını dile getiren İl Sıhhat Müdür Vekili Uzm. Dr. Refik Budak, “2016 senesinde okullarımızda “Beyaz Bayrak” sertifika oranı yüzde 15-20’ler de iken İl Ulusal Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın da desteğiyle bu oran yüzde 68’e ulaştı. 412 okulumuz da “Beslenme Dostu Okul” sertifikası aldı” dedi.

İl Ulusal Eğitim Müdür Vekili Mustafa Solak, İl Sıhhat Müdür Vekili Uzm. Dr. Refik Budak ve öteki protokol üyeleri tarafınca “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okullar Programı” kapsamında iyi uygulama örnekleri gösteren okullara sertifikaları takdim edildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya