Güncel Bursa

Bursaspor için kampanya hazırlığı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, KÜME DÜŞEN BURSASPOR’UN TEKRAR SÜPER LİG’E ÇIKMASI İÇİN GENEL KAPSAMDA BİR YARDIM KAMPANYASI BAŞLATABİLECEKLERİNİ AÇIKLADI

Bursaspor için kampanya hazırlığı
18 views
20 Haziran 2019 - 19:35

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, küme düşen Bursaspor’un yine Süper Lig’e çıkması için genel kapsamda bir yardım kampanyası başlatabileceklerini deklare etti.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin haziran ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Belediye hizmet binasında ‘Başkan Alinur Aktaş yönetiminde’ meydana getirilen görüşmede, Bursaspor’un ligdeki durumu değerlendirildi. Başkan Aktaş, ‘yeni başkan ve yönetimin belirlenmesinin arkasından’ Büyükşehir Belediye Meclisi olarak Bursaspor’a maddi destek sağlanması noktasında ‘gönüllülük esasına dayalı’ bir kampanya düzenleyebileceklerini beyan etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor’un kentin mühim bir kıymeti bulunduğunu vurgulayarak, takıma her kesimin haiz çıkması icap ettiğini kaydetti. 2003-2004 sezonunda da küme düştüklerini fakat 4 yıl sonrasında bir ilki gerçekleştirerek Türkiye şampiyonu olduklarını hatırlatan Başkan Aktaş, gene benzer durumun yaşanabileceğini dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursaspor’a kanuni çerçevede her daim destek olduklarını, forma reklamına kadar takıma haiz çıktıklarını söyleyen Başkan Aktaş, “Fakat bunu tamamen belediye başkanının üstüne yıkmak doğru değil. Borçların ödenmesi, takımın desteklenmesi noktasında her arkadaşın elini taşın altına koyması gerekiyor” dedi. Yapmış olduğu konuşmada Bursaspor’a destek noktasında tüm kesimlere seslenen Başkan Aktaş, “Tüm Bursa’ya, işadamlarına, STK’lara çağrımdır. Bursaspor, şehre ekonomik argüman katan bir pozisyonda ise bu manada her insanın yansız şekilde kulübe haiz çıkmalı. İnşallah ihtiyaç duyulan yapılacaktır” diye konuştu.

Başkan Aktaş, olası kampanyanın Bursaspor başkanlık seçiminin arkasından gerçekleştirilebileceğini söylemiş oldu. Şu ana kadar bir adayın ortaya çıktığını, hukuki sürecin işlediğini kaydeden Başkan Aktaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu mevzuda elimizden ne geliyorsa hayata geçirmeye hazırız. Yeter ki inanalım ve bu işe çoğumuz katkı sağlayalım. Çorbada tuzumuz olsun. Yönetim işleri şekillendikten sonrasında meclise getirir, destek yönünde bir karar alırız” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Meclisi haziran ayı olağan toplantısında, şehit yakınları ile gazilerin mezarlıklara parasız defni mevzusunda karar da alındı. Şehit anne ve babasını, eş ve çocuklarını, gazileri ve eşlerini kapsayan karar oy birliği ile meclisten geçti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya