Güncel Bursa

Çevreye bilimsel yaklaşım

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BİLİMİ GENÇLERE SEVDİRMEK MAKSADIYLA KURDUĞU BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ (BTM), SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİYLE ÖRNEK OLUYOR

Çevreye bilimsel yaklaşım
19 views
04 Temmuz 2019 - 13:05

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bilimi gençlere sevdirmek maksadıyla kurduğu Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), toplumsal mesuliyet projeleriyle örnek oluyor.

Martur Fompak Şirketi çalışanlarının ailelerine yönelik meydana getirilen organizasyonda, çevre kirliliğinin canlılar üstünde tesiri anlatıldı, atık yönetimi ve geri dönüşümün önemi vurgulandı. 45 aileden 100 kişinin katılmış olduğu programda Bilim Avcıları Ekibinin metan gazının iyi mi oluştuğuna yönelik gösterisi ilgiyle seyredildi.

Aileler, ‘tohum bombası’ imalathane emek vermesi ile toprak içinde varlıklı bir kültür ortamı oluşturmayı, terk edilmiş arazilerin iyi mi yeşillendirileceği ve toprakta nebat oluşumunun geliştirilmesi mevzularında data sahibi oldular. BTM içindeki dev planetaryumda küresel ısınma ve iklim değişikliğinin sebep ve neticeleri hakkında gösterilen belgeselin arından aileler ‘Görevimiz Mars’ sergisini gezerek evlatları ile birlikle keyifli süre geçirdiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya