Güncel Bursa

Denizden acı haber geldi

Denizden acı haber geldi
73 views
10 Haziran 2019 - 15:13

Kayıp kadının cesedine ulaşıldı

Bursa’da arıza yapan teknelerini terk edip yüzerek kıyaya çıkmaya çalışan 3 kişiden birinin cesedi bulundu. Akıntıya kapılarak denizde kaybolan Yaman Şipka’nın 12 saat sonra canlı bulunmasının ardından umutlanan aileler 45 yaşındaki Natalie Sincan’ın cansız bedenini bulunmasıyla yıkıldı. Şimdi halen kayıp olan talihsiz kadının eşi Serdar Sincan’ı arama çalışmaları Aynı olayda denize atlayan muhasebeci mali müşavir Yaman Şipka ise 12 saat sonra denizde sağ bulunmuştu.

Gemlik Kurşunlu limanından tekneleriyle denize açılan 10 kişi akıntıya kapıldı. Hava muhalefeti nedeniyle Gemport açıklarına savrulan tekne, bir süre çalıştırılmadı. Savrulma sonrasında kıyıya yüzmek isteyen Yaman Şipka., Serdar Sincan ve eşi Natalie S. tekneden atlamalarından sonra akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Bir süre sonra tekneyi çalıştıran vatandaşlar, Gemlik Kurşunlu Marina’ya gelerek emniyet güçlerini aradı. Akşam 18.00 itibariyle ilçe jandarma ekipleri ve Mudanya Sahil Güvenlik Komutanlığının arama çalışmaları bugün gün boyu sürdü.

GÜVENLİK GÜÇLERİ SEFERBER OLDU

Mudanya Sahil Güvenlik ekipleri olaydan tam 12 saat sonra Yaman Şipka’yı Kurşunlu açıklarında denizde yüzerken kurtarmıştı. Olaydan 20 saat sonra kayıp olan Natalie Sincan’ın cansız bedeni Mudanya sahilinde vatandaşlar tarafından fark edildi. Sahilde yüzenler Natalie Sincan’ın denizde yüzerken boğulduğunu zannedip 112 ekiplerine haber verdi. Acil sağlık görevlilerinin Mudanya Devlet Hastanesi’ne kaldırdığı kişinin hayatını kaybettiği, bu kişinin de dün geceden beri denizde aranan Natalie Sincan olduğu yapılan teşhis sonucu kesinleşti.

Öte yandan Natalie Sincan’ın kayıp olan ve börekçilik yaptığı öğrenilen eşi Serdar Sincan’ı arama çalışmaları havadan, denizden ve karadan sürüyor.

Denizden acı haber geldi AW724896 01 1 300x300

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya