Güncel Bursa

Dicle Nehri’ne düşen genç akıntıya kapılarak kayboldu

DİYARBAKIR’DA DİCLE NEHRİ KIYISINDA DENGESİNİ KAYBEDEREK SUYA DÜŞEN 16 YAŞINDAKİ GENÇ AKINTIYA KAPILARAK KAYBOLDU. AFAD VE İTFAİYE EKİPLERİ GENCİN BULUNMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI.

Dicle Nehri’ne düşen genç akıntıya kapılarak kayboldu
22 views
20 Haziran 2019 - 22:48

Diyarbakır’da Dicle Nehri kıyısında dengesini kaybederek suya düşen 16 yaşındaki genç akıntıya kapılarak kayboldu. AFAD ve itfaiye ekipleri gencin bulunması için emek harcama başlattı.

Edinilen bilgiye nazaran, Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi Bağıvar köprüsü kıyısına dostlarıyla beraber gelen ve adı öğrenilemeyen 16 yaşındaki bir genç Dicle Nehri kıyısında dostlarıyla suya girmiş olduğu sırada dengesini kaybederek suya düştü. Akıntıya kapılan genç, bir süre sonrasında gözden kaybolurken, vakası gören vatandaşlar suya atlayarak genci kurtarmaya emek harcama çabaları boşa çıkarken, genç suda kayboldu.

Bunun üstüne 112 sıhhat, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Diyarbakır il Müdürlüğüne bağlı takımlar ve İtfaiye ekiplerine haber verdiler. Vaka yerine gelen takımlar, 16 yaşındaki genci bulmak için emek harcama başlatırken, havanın kararmasıyla arama emek harcamaları güçlükle aşama kaydediyor.

Dicle Nehri kıyısını arayan ekiplerin emek harcamaları devam ederken, görgü tanıklarından Mahmut Çolak, gencin gören çalışanlarının Dicle nehrine atladığını fakat akıntının fazlaca olmasından dolayı genci kurtaramadıklarını söylemiş oldu. Çolak, tahminen 16-17 yaşlarındaki gencin suya girdiğini ve bir süre sonrasında kaybolduğunu belirterek, “Suda bir evladı çırpındığını gördük. O sırada kurtarmak için iki şahıs suya atladı fakat çocuk gözden kayboldu” diye konuştu.

Suda kaybolan gencin kimlik tespiti ve ekiplerin arama emek harcamaları devam ediyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya