Güncel Bursa

Efma Ödülünü Türkiye’ye getiren ilk sigorta şirketi Quick Sigorta

TÜRKİYE’DE SİGORTACILIK FAALİYETLERİNİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTEN QUİCK SİGORTA, AVRUPA FİNANSAL YÖNETİM DERNEĞİ’NİN (EFMA) AMSTERDAM’DA DÜZENLEDİĞİ THE EFMA-ACCENTURE INNOVATİON IN INSURANCE AWARDS 2019 YARIŞMASINDA DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

Efma Ödülünü Türkiye’ye getiren ilk sigorta şirketi Quick Sigorta
41 views
25 Haziran 2019 - 17:00

Türkiye’de sigortacılık faaliyetlerini başarı göstermiş bir halde yürüten Quick Sigorta, Avrupa Finansal Yönetim Derneği’nin (EFMA) Amsterdam’da düzenlemiş olduğu The EFMA-Accenture Innovation In Insurance Awards 2019 yarışmasında dünya üçüncülüğü ödülüne layık görüldü.

Avrupa’nın en prestijli organizasyonları içinde gösterilen EFMA’nın Accenture ile beraber beş kıtada sigorta şirketlerine yönelik düzenlemiş olduğu yarışmada, geliştirilen en yenilikçi dağıtım ve pazarlama organizasyonları ödüllendirildi. 54 ülkeden, 287 şirket ve 395 projenin katılmış olduğu organizasyonun “Sigortacılık Ekosistemi” branşında finale aday gösterilen dokuz şirket içinde Quick Sigorta da yer aldı. 24 Haziran’da Amsterdam’da düzenlenen ödül töreninde; Axa Almanya birinci, Mapfre Verti İspanya ikinci olurken üçüncülük ödülünün sahibi QWORLD Dijital Ekosistem projesiyle Quick Sigorta oldu. Quick Sigorta bu yarışmada ödül alan ilk Türk Sigorta şirketi olarak Türkiye sigorta sektörü için de gurur deposu oldu.

Quick Sigorta, finalde Generali Çin, AIG Singapur, Allianz Fransa, Axa Almanya, Green Delta Insurance Bangladeş, Mapfre Verti Seguros İspanya, The Honk Kong Federation of Insurers Honk Kong ve Mecubro Arjantin ile yarışarak dünya üçüncülüğü ödülünü kazanmıştır.

Quick Sigorta inovasyon mevzusunda dünya ölçeğinde yarışıyor

İnovasyon mevzusunda Quick Sigorta’nın dünya ölçeğinde yarıştığını ve internasyonal arası platformdaki bir yarışmada ülkemize ödül getirmekten gurur duyduklarını dile getiren Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, “Finansal Yöneticiler Birliği Efma tarafınca dünya 3’üncüsü seçildik. Tüm global şirketlerin içinde tek Türk şirketi olarak müthiş etkileşim gösterdik. Otoriteler, ‘Tüm gecenin en etkisi altına alan şirketisiniz’ dediler. 100 şahıs ile 1 milyon poliçe duyduk fakat 40 şahıs ile 2 milyon poliçe inanılmaz etkisi altına alan yorumları aldık. ‘Türk bankalarının dijital yaklaşımlarını duymuştuk. Sigorta şirketleri için bu şekilde bir düşüncemiz yoktu. İlk Türk sigorta şirketi olmanın ötesinde eko sistemin gerçek bir örneğini sundunuz tüm kategorilerin en iyisi bence sizdiniz’ diyen 35 senelik Accenture yöneticisi vardı” dedi. Yaşar, “Bu ülkenin bir kıymeti olarak bu ülkeye kıymet katmanın, Türkiye’yi alkışlatmanın gururunu yaşıyoruz. Bizleri bu yolda destekleyen her insana teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Ödül töreninde Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ile beraber sahneye çıkan ve konuşma meydana getiren Dijitalden Görevli Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey de ödülün tüm Quick Sigorta çalışanlarının başarısının sonucu bulunduğunu belirterek, “Varlıklı ürün yelpazesiyle 7 gün 24 saat müşterisinin gereksinim duyduğu her an hizmet elde eden Quick Sigorta; güvenli, süratli ve ergonomik çözümleriyle öne çıkan sigorta şirketleri içinde içeriyor. Geçtiğimiz yıl The Digital Insurer tarafınca düzenlenen ve dünyanın en büyük sigorta şirketlerinin katılmış olduğu ‘Sigortacılık ve İnovasyon’ yarışmasında 133 ülkeden 4 bin 812 katılımcı arasından Quick Sigorta Avrupa’nın birincisi seçilmiştik” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya