Güncel Bursa

Engelli çocuklar Bursa’yı tanıyacak

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN ‘ENGELSİZ TURİZM’ PROJESİ KAPSAMINDA YÜZLERCE ENGELLİ ÇOCUĞA BURSA’YI TANITACAK.

Engelli çocuklar Bursa’yı tanıyacak
184 views
03 Temmuz 2019 - 12:30

Büyükşehir Belediyesi, ‘engelsiz gezim’ projesiyle yüzlerce engelli çocuğa Bursa’yı tanıtmış olacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafınca bugün başlatılan ‘engelsiz gezim’ projesi dahilinde yüzlerce engelli çocuk Bursa’yı gezip, tanıyacak. İki gün sürecek gezilerin ilk etabı çarşamba günü kent içindeki kültürel ve zamanı bölgeler olarak belirlenirken, cuma günü ise Mudanya ve Uludağ olmak suretiyle organik güzellikler küçüklere ve ailelerine gösterilecek.

Karagöz – Hacivat Müzesi’nden start alan projede çocuklar Büyükşehir Belediye Başkan Alinur Aktaş’la Karagöz – Hacivat oyununu izledi. Hemen sonra 27 kişilik 2 midibüsle Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ne hareket etti.

Bursa’da alt ve üst yapı emekleri devam ederken, toplumsal projelere de imza atmaya çalıştıklarını belirten Aktaş, “Hepinizin bilmiş olduğu benzer biçimde Basın Gösterim Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Gezim Tanıtma Şube Müdürlüğü tarafınca 9 senedir sürdürülen ‘şehrimi tanıyorum’ projesi kapsamında 135 bin kişiye ulaştık. UNESCO dünya mirası Bursa’mızın zamanı, organik güzelliklerini tanıtmak, bilhassa şehirde yaşayan çocuklarımıza öğretmek ve göstermek noktasında bir hedef gütmekteyiz. Bu projeden yola çıkarak ‘engelsiz gezim’ adlı altına bir emek harcama yaptık. Gezim Tanıtma Şube Müdürlüğü ve Engeliler Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa yapmış olduğu emek harcama sonucunda engelli yurttaşlarımıza Bursa’nın zamanı, organik, turistlik güzelliklerini, Uludağ’ını, denizini bununla beraber Hacivat – Karagöz’ünü, 2 günlük kent merkezini kapsayan geziyle çocuklarımıza sunmaya çalışıyoruz. Bu sayede engelli evlatların ailelerini de eğlendirmeyi, dinlendirmeyi hedefliyoruz. Bu vesileyle toplumumuzda engellilere yönelik bir sürü emek harcama yapılıyor” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya