Güncel Bursa

Engelsiz korodan müzik ziyafeti

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM SİSTEMİ ENGELSİZ TÜRK HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ, ÖĞRENCİ MERKEZİ SALON 2016’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Engelsiz korodan müzik ziyafeti
7 views
25 Haziran 2019 - 18:18

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Engelsiz Türk Halk Müziği Topluluğu konseri, Talebe Merkezi Salon 2016’da gerçekleştirildi.

Konsere; Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Görevli Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Başar, Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Cenup, İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şebnem Tosunoğlu ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Hakan Kağnıcıoğlu’nun yanı sıra oldukca sayıda öğretim elemanı ve davetli de katıldı. Şef Öğr. Gör. Erdal Uludağ yönetiminde halk türkülerinin seslendirildiği konserde, dinleyenler keyifli anlamış olur yaşadı. Halkbilim Araştırmaları Merkezinin katkılarıyla düzenlenen ve engelli müzisyenlerden oluşan koronun performanslarını sergilediği konserde solistlerden; İbrahim Bozkurt “Hisardan İnmem Diyor”, Önder Oyar, “Gesi Bağlarında Dolanıyorum”, Sultan Karayağız “Yaralı Ceylan”, Ercan Güner “İpek Mendil Dane Dane”, Cengiz Çağlayan “Ben Bu Yıl Yârimden Ayrı Düşeli” eserlerini icra ettiler.

Bireysel performansların yanı sıra koronun da renk katmış olduğu gecede; “Yere Düştü Alamadım Fesimi”, “Dost Dost Diye Nicesine Sarıldım”, “Bahçe Duvarından Aştım”, “Muratgilin Damından Atlayamadım”, “Başındaki Yazmayı da Sarıya mı Boyadın”, “Araza Vurdum Teşti” ve “Toycular” eserleri de dinleyenlerin beğenisine sunuldu. Eskişehir Zeybeği’nin de oynandığı konserde, ara sıra izleyiciler de türkülere dans ederek birlikte rol aldı.

Program sonunda ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Başar tarafınca Şef Öğr. Gör. Erdal Uludağ ve koro üyelerine çiçek takdim edildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya