Güncel Bursa

Filistinli mülteciden ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’na tepki

HAMAS’IN ÇAĞRISI ÜZERİNE BUGÜN FİLİSTİNLİ MÜLTECİLER, LÜBNAN’IN BAŞKENTİ BEYRUT’TA “YÜZYILIN ANLAŞMASI” PLANINA KARŞI PROTESTO GÖSTERİSİ DÜZENLEDİ.

Filistinli mülteciden ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’na tepki
35 views
25 Haziran 2019 - 15:18

İsrail’in kurulmasıyla evinden zorla çıkarılan ve Lübnan’da yaşayan Filistinli bir sığınmacı ABD’nin “Yüzyılın Anlaşması” planına tepki gösterdi.

Filistin bir sığınmacı ABD’nin İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalara son vermek amacıyla hazırladığı Yüzyılın Anlaşması olarak adlandırılan bir sulh planına büyük tepki gösterdi. Lübnan’da yaşayan Filistinli Sığınmacı Hüseyin El-Mansi, ABD’nin Yüzyılın Anlaşması ile beraber İsrail ile meydana getirilen tüm anlaşmalar çöp kutusunun üstüne astı. El-Mansi, ABD’nin Yüzyılın Anlaşmasının öteki anlaşmalar şeklinde geçmeyeceğini altını çizdi. ABD’nin “Yüzyılın Anlaşması” planıyla Filistinli mültecilerin geri dönüş hakkını tasfiye etmeyi hedeflediğini söyleyen El-Mansi, tüm haklarına haiz çıkmaya devam edeceklerini altını çizdi.

Hamas’ın çağrısı üstüne bugün Filistinli sığınmacılar, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta “Yüzyılın Anlaşması” planına karşı protesto gösterisi düzenledi. Protestocular, Beyrut’taki Birleşmiş Milletler binası önünde bir araya gelmiş olarak tepkilerini dile getirdi.

ABD’nin hazırladığı Yüzyılın Anlaşması kapsamında bugün Bahreyn’in başkenti Manama’da ’Refah için Sulh’ başlıklı iktisat çalıştayı düzenlenecek. Binlerce Filistinli, İsrail’in 14 Mayıs 1948’de zamanı Filistin toprakları üstünde kurulmasıyla Ürdün, Lübnan ve Suriye şeklinde birçok ülkeye göç etmek mecburiyetinde bırakılmıştı. ABD’nin Anlaşması Filistinli mültecilerin geri dönüş hakkını tasfiye etmeyi hedeflediğini ifade ediliyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya