Güncel Bursa

Gömeçli öğrenciler Avrupa yolunda

BALIKESİR’İN GÖMEÇ İLÇESİNDE 6 EYLÜL ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ HAZIRLADIĞI AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ KAPSAMINDA EĞİTİM VE STAJ AMACIYLA 10, 11 VE 12. SINIF ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİ ROMANYA VE POLONYA’YA GÖNDERDİ.

Gömeçli öğrenciler Avrupa yolunda
9 views
20 Haziran 2019 - 17:00

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde 6 Eylül Oldukca Programlı Anadolu Lisesi hazırladığı Avrupa Birliği projesi kapsamında eğitim ve yetişim amacıyla 10, 11 ve 12. derslik çocuk gelişimi kısmı öğrencilerini Romanya ve Polonya’ya gönderdi.

Projenin ilk aşamasında içinde öğrenciler Romanya’da bulunan Just 4 Kids okuluna giderek “Waldorf Yaklaşımından Esinlenerek Kış Temalı Oyuncak Yapımı” temalı yetişim faaliyetine katıldılar. Bu etkinlikte öğrenciler tabiat içinde geliştiriciliklerini kullanarak öğrenme becerilerini geliştirme imkânı buldular.

Projenin ikinci aşamasında ise 6 Eylül Oldukca Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Polonya’nın Przedskole Miejskie nr 14 okuluna gittiler. “Montessori Metodunda Duyu Etkinliği Örnekleri” temalı etkinlik kapsamında yetişim meydana getiren öğrenciler duyular ve uyarıcılardaki ince farklılıkların anlama kapasitesi üstündeki tesiri üstüne eğitim aldılar.

Böylece öğrenciler ilçede aldıkları eğitimin yanında Avrupa standartlarında da stajlara katılıp mesleki eğitim ve deneyimlerini artırdı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya