Bursa’da ayı paniği

Bursa’da ayı paniği

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Ömeraltı köyü sakinleri ayı korkusu nedeniyle büyük paniğe kapıldı.

40
0
PAYLAŞ

Bursa’da bir dağ köyü, yabani hayvanlardan saldırısından korunmak için dikenli telle çevrildi. Köyün çevresine devasa demir kapıdan girilip çıkılabiliyor.

Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Ömeraltı köyünde yaşayanlar, yabani hayvanların saldırılarından korunmak için çareyi dikenli tellerde buldu. Bu Köyde yaşayanlar, tam 30 yıldır, etrafını dikenli tellerle çevirdikleri köylerini ayı ve kurtların saldırı tehlikesinden uzak tutuyor. Ormanların içinde bulunan köyün arazilerinde çok sayıda ayı, domuz, kurt ve başka yabani hayvanların olduğu biliniyor.

KÖYÜN ETRAFINA TEL ÖRGÜ

Yabani hayvanlar köyün içine kadar gelmeye başlayınca köylüler hem kendilerini, hem de hayvanlarını korumak için köyün etrafını yaklaşık 5 kilometrelik tel örgüyle çevirdi.

Köye girmek isteyenler ise demir kapıdan giriyor. Köyün sakinleri ve misafirler kapıyı açtıktan sonra araçla ve yaya olarak köye girebiliyor. Köyde yaşayanlar demir kapıyı açarak girmek normal gelirken, köye ilk defa gelenler ise büyük şaşkınlık yaşıyor. Bazı misafirler köyde bir şey olduğunu düşünerek kapının önünde uzun süre bekliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK