Kilisenin haçını söken şüpheli yakalandı

Kilisenin haçını söken şüpheli yakalandı

Üsküdar'da bulunan Ermeni Kilisesi'nin haçını söküp kırdığı ve kilisenin önündeki kaldırıma attığı sebebiyle gözaltına alınan fakat serbest kalan şüpheli tekrar gözaltına alınmasının ardından tutuklandı

45
0
PAYLAŞ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Üsküdar’a bağlı Kuzguncuk Mahallesi’nde bulunan Ermeni Kilisesi’ne ait haçın 28 Mayıs tarihinde kırılıp kilise önünde bulunan kaldırıma atılması olayına ilişkin gözaltına alınan ve Nöbetçi Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli Mazlum S. hakkında yeni gelişme yaşandı.

SERBEST KALMASINA İTİRAZ EDİLDİ

Soruşturmayı yürütmekte olan savcılık, şüphelinin serbest bırakılma kararına itiraz edip, hakkında yeniden yakalama kararı çıkarılmasını hakkında talepte bulundu.”ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme” suçu ile şüpheli Mazlum S. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.Tekrar gözaltına alınan Mazlum S., Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi. Savcılıktaki işlemlerinin sonrasında şüpheli, nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

GÖRDÜĞÜNDE BASKI HİSSETİĞİNİ SÖYLEDİ

Mazlum S. hakime verdiği ifadesinde, bütün dinlere saygısı olduğunu savunarak, kalp ve şeker hastasını olduğunu, haçı gördüğünde göğsünde bir baskı ve rahatsızlık hissettiğini, bir anda haçı alarak yere attığını, kamera kayıtlarında görüldüğü gibi bir yere götürmediğini açıkladı.

TUTUKLANDI

Çok pişman olduğunu dile getiren şüpheli Mazlum S., hakkında tekrardan adli kontrol kararı verilmesini istedi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüphelinin suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesi bulunduğundan tutuklanmasına karar verdi.

BİR CEVAP BIRAK