Marmaray yeniden hizmete başlıyor

Marmaray yeniden hizmete başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu duyuru yayınlayarak Marmaray ve Başkentray'ın ne zaman açılacağının bilgisini verdi.

52
0
PAYLAŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Marmaray ve Başkentray hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu tarihi açıkladı ve normalleşme programı uygulanacağını belirtti. Peki, Marmaray ve Başkentray ne zaman hizmete başlıyor?

MARMARAY HER GÜN 06.00-22.00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERECEK

Tüm Marmaray tren seferler yolcuların oturacağı ve ayakta bekleyeceği yerlerin sosyal mesafe uyarı ve yönlendirme etiketleri ile düzenlendiği ve her sefer bitiminde trenlerin dezenfekte edildiği bilgisini veren Karaismailoğlu, “Marmaray seferleri yolcu yoğunluğu göz önünde bulundurularak iç ve dış döngü olarak planlandı.

1 Haziran 2020 tarihinde Pazartesi günü 06.00-22.00 saatleri arasında toplam 76 kilometrelik Halkalı- Gebze hattında toplam 285 sefer yapılması planlanıyor, Zeytinburnu-Maltepe-Zeytinburnu arasında 8’er dakika aralıklarla, diğer istasyonlar arasında ise 15 dakika aralıklarla trenlerle işletilecektir” açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK