Güncel Bursa

Gürcistan’da parlamento binası önünde büyük protesto

GÜRCİSTAN PARLAMENTOSU’NDA GERÇEKLEŞEN ORTODOKS PARLAMENTOLARARASI OTURUMU’NDA RUS HEYETİ İLE YAŞANAN ‘KOLTUK KRİZİ’ SONRASI BİNLERCE KİŞİ PARLAMENTO BİNASI ÖNÜNDE HÜKÜMET KARŞITI PROTESTO DÜZENLEDİ.

Gürcistan’da parlamento binası önünde büyük protesto
13 views
20 Haziran 2019 - 22:54

Gürcistan Parlamentosu’nda gerçekleşen Ortodoks Parlamentolararası Oturumu’nda Rus heyeti ile yaşanmış olan ‘koltuk krizi’ sonrası binlerce şahıs parlamento binası önünde hükümet karşıtı protesto düzenledi.

Gürcistan Parlamentosu’nda gerçekleşen Ortodoks Parlamentolararası Oturumu’nda, Oturuma liderlik eden Komünist Parti’den Rus Devlet Duma Milletvekili olan Ortodoks Parlamentolararası Meclis Başkanı Sergei Gavrilov’un program esnasında Gürcistan Parlamentosu Başkanı makamında oturması sonucu yaşanmış olan kriz sokağa taştı. Özelikle muhalefetin ağır eleştirileri sonrası Rus kurul Gürcistan’dan ayrılsa da yaşanmış olan durumdan rahatsız olan on binlerce yurttaş akşam saatlerinde parlamento binası önünde toplanarak hükümet karşıtı protesto başlattı.

Eylemciler ve karşıcılık partileriler Gürcistan Parlamentosu Başkanı Irakli Kobakhidze’nin, İçişleri Bakanı Giorgi Gakharia’nın ve Devlet Güvenlik Servisi’nin istifası talebinde bulunmuş oldu. Bunun yanı sıra Parlamento binasını girmeye çalışan protestocular ve polis içinde arbede yaşandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya