Güncel Bursa

Her yarışmadan ödülle dönüyorlar

İNEGÖL BELEDİYESİ DOSTUM ORYANTİRİNG TAKIMI, KENDİ KATEGORİSİNDE BU YIL DA ŞAMPİYONLUĞU KİMSEYE BIRAKMADI

Her yarışmadan ödülle dönüyorlar
9 views
25 Haziran 2019 - 14:55

İnegöl Belediyesi DOSTUM Oryantiring Ekibi, kendi kategorisinde bu yıl da şampiyonluğu hiç kimseye bırakmadı.

Türkiye Oryantiring Şampiyonasının son etabı 21-22 Haziran 2019 tarihlerinde Kırıkkale’de gerçekleştirildi. 25 ilden 60 kulüp ve 648 sporcunun katılmış olduğu yarışmaya İnegöl Belediyesispor Oryantiring Kulübü takımları da katıldı. Kıyasıya bir savaşım ile gerçekleşen yarışmanın sonunda 14 yaş kategorisi kız ve 12 yaş kategorisi adam takımlar Türkiye Şampiyonu oldu. Bundan ilkin de 9-10 Mart 2019 tarihlerinde Kahramanmaraş’da 2150 sporcu, 128 kulüp ile 48 ilin katılımıyla gerçekleşen 2. aşama 14 Yaş ve Altı Türkiye Oryantiring Şampiyonasından da çeşitli kategorilerde birincilik, ikincilik ve üç bireysel şampiyonluk ile dönmüştü.

Her yaş kategorisinden sporcuların uğraş verdiği Oryantiringi sevme ve sevdirme adına mühim faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirten İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Alanında uzman eğitimcilerle çalışıyoruz. Ilk olarak antrenörümüz Tarık Şeker hocamız ve Türkiye Oryantiring Ulusal Ekip sporcumuz Hilal Oruç’un bu konudaki azim ve gayreti biz için oldukca önemli. Hem İnegöl’de düzenlemiş olduğumuz yarışlar, hem de ülkemizin değişik yerlerinde düzenlenen organizasyonlara iştirak eterek mühim başarılara imza atmamız bizlerin iyi yolda bulunduğunu gösteriyor” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya