Güncel Bursa

İHA duyurdu, Bursa’nın kıymeti kurtulacak

HAVUZLUPARK YENİDEN FAALİYETE AÇILACAK

İHA duyurdu, Bursa’nın kıymeti kurtulacak
111 views
06 Temmuz 2019 - 10:35

Bursa’da 100 senelik geçmişi bulunan Çekirge’de 38 dönüm alanda kurulu bulunan Havuzlupark’ın tekrardan faaliyete geçirilmesi için Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Gençlik Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Havuzlupark’ın Bursalıların keyifle vakit geçireceği, sportif, toplumsal donatı ve kültürel alanlarla aslına uygun şekilde hizmete alınacağını söylemiş oldu.

2 senedir kapılarına kilit yaralanan içindeki malzemeleri hırsızlar tarafınca talan edilen Havuzlupark’ın içler acısı hali İhlas Haber Ajansı tarafınca gündeme getirilince yetkililer harekete geçti.

Tesisi bünyesinde barındıran Gençlik Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile beraber Havuzlupark’ta araştırmalarda bulunmuş oldu.

Uysal ve Aktaş tesisin tekrardan hizmet verebilmesi için lüzumlu olan çalışmalarla ilgili düşünce alışverişinde bulunmuş oldu. Kapalı olan tesiste yürütülmesi planlanan emek harcamalar sonucunda zamanı mekanın, gençler başta olmak suretiyle Bursalıların keyifle vakit geçireceği toplumsal donatı ve kültürel alanlarla aslına uygun bir halde hizmet vermesi hedefleniyor.

Tesisin Yüzme Fedarasyonu tarafınca işletilmesinin gündemde olduğu, bazı yeni düzenlemelerle tesisin işler hale getirileceği ve Bursalıların hizmetine sunulacağı ifade edildi.

Öte taraftan atan Kükürtlü Muhtarı Canan Akın Erdem de tesisin hiç kimseye verilmemesi icap ettiğini belirterek, “Havuzlupark, devlet bünyesinde kalmak suretiyle hususi işletmeye kiralanabilir. Sadece tümüyle devredilmesine karşıyız. Sonuna kadar savaşım edeceğiz” dedi.

Bursalılar ise Millet Bahçesi olarak inşa edilen eski stadyum tarafındaki Mustafa Kemal Atatürk Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu’nun Kültürpark ve Millet Bahçesi’ne dahil edilmesiyle beraber Bursa’da yeni bir havuz ihtiyacı doğabileceğini, yeni sporcular yetiştirmek için Havuzlupark’ın Yüzme Fedarasyonu bünyesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü uhdesinde hizmet verebileceğini ifade ettiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya