Güncel Bursa

İkinci 500’de 4 BTB üyesi var

BURSA TİCARET BORSASI (BTB) YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) YÖNETİM KURULU ÜYESİ ÖZER MATLI, İSTANBUL SANAYİ ODASI’NIN (İSO)’NIN AÇIKLADIĞI 2018 YILI TÜRKİYE’NİN İKİNCİ “500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU” ARAŞTIRMASINI DEĞERLENDİRDİ.

İkinci 500’de 4 BTB üyesi var
44 views
11 Temmuz 2019 - 18:35

Bursa Tecim Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, İstanbul Endüstri Odası’nın (İSO)’nın açıklamış olduğu 2018 yılı Türkiye’nin ikinci “500 Büyük Endüstri Kuruluşu” araştırmasını değerlendirdi.

2018 yılı verileriyle açıklanan Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Endüstri Kuruluşu Araştırması sonuçlarına gore listede 25 Bursalı şirket bulunuyor ve bunlardan 4’ü hem de Bursa Tecim Borsası üyesi.

İSO’nun Türkiye’nin 500 Büyük Endüstri Kuruluşu Araştırması`nın 2018 yılı sonuçlarında, bağlı olduğu odanın yanı sıra Bursa Tecim Borsası kotasyonundaki ürün alım satımı sebebiyle borsa üyeliği de bulunan Coats (Türkiye) İplik Endüstri A.Ş 85., Acarsoy Tekstil Tic. ve San. A.Ş 242., E.N.A. Tekstil Tic.ve San. A.Ş 304., Penguen Besin Endüstri A.Ş. ise 484. Sırada yer aldı.

BTB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Endüstri Kuruluşunun üretimden satışlarda 2018 senesinde da gerçek gelişme eğilimi devam etmekle beraber, üretimden satışların bundan önceki senenin altında kaldığını sadece kuruluşların üretimden net satışlarının bundan önceki yıla oranla arttığını söylemiş oldu.

Türkiye’nin 500 Büyük Endüstri Kuruluşu içinde yer edinen üyelerini kutladığını açıklayan Bursa Tecim Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, “Bilhassa bu sıkıntılı süreçte üretimleri, ihracatları, katma kıymet ve istihdamları ile ülkemiz ekonomisine ciddi manada katkı elde eden firmalarımızın yönetim kurulları başta olmak suretiyle tüm yöneticilerini, çalışanlarını yürekten kutluyor, başarılarının artarak devamını arzuluyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya