Güncel Bursa

İnegöl’ün gelecek 5 yılı planlanıyor

İŞADAMLARIYLA YAPILAN SON OTURUMDA KONUŞAN BELEDİYE BAŞKANI ALPER TABAN, “BİZ BURADA 5 YILLIK PLANI KONUŞUYORUZ. BÜTÜN ŞEHRİN FİKİRLERİNİ TOPARLAYIP 5 YILLIK PLANI ORTAYA KOYMAK İSTİYORUZ” DEDİ

İnegöl’ün gelecek 5 yılı planlanıyor
10 views
11 Temmuz 2019 - 17:15

İnegöl Belediyesi, 5 senelik Stratejik Plan hazırlıkları çerçevesinde düzenlenen “2024 Vizyonu Çalıştayı”nın son oturumunu yapmış oldu. İşadamlarıyla meydana getirilen son oturumda konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Biz burada 5 senelik planı konuşuyoruz. Tüm şehrin fikirlerini toparlayıp 5 senelik planı ortaya koymak istiyoruz” dedi.

İnegöl Belediyesi, 2024 vizyonu kapsamında şehrin 5 senelik stratejik planını hazırlamak için pazartesi günü başladığı “2024 Vizyonu Çalıştayı”nı tamamladı. 4 gün devam eden çalıştay ile değişik kesimlerin iştirakiyle yapılmış oldu. Sabah 09.30’da Sani Konukoğlu Konuşma Salonunda düzenlenen çalıştaya Belediye Başkanı Alper Taban da katıldı. Oturum Başkanlığını UÜ İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fehmi Ali Ildır ile Belediye Meclis Üyesi Ahmet Genç yapmış oldu.

Taban, “Gayemiz güzel bir İnegöl oluşturmak. İşimizi en doğru şekilde yapmak bizim mecburiyetimiz. Tabiî bunu iyi mi yapacağız? Belediye başkanının her mevzuda uzmanlık ortaya koyması beklenemez. Bu mevzuda ben şehrin tüm dinamiklerini harekete geçirerek bu şehrin daha güzel bir kent olabilmesi, içinde yaşayanların daha mutlu ve daha müreffeh bir halde yaşaması, aynı şekilde ekonomik faaliyetler anlamında daha ciddi paylar alabilmemiz, gene şehrimizin tanınırlığı ve bilinirliğinin arttırılması öncelikli hedeflerimiz. Bu tarz şeyleri tek başına yapmam mümkün değil” dedi.

İnegöl ile ilgili hayalleri ve hedeflerini de paylaşan Taban, “Ne kadar oldukça insanı bu kent için sahiplendirebilirsek, ilinti duygusunu arttırabilirsek ben o denli daha başarı göstermiş olacağımızı düşünüyorum. Eğer biz bunu bir sinerjiye çevirebilirsek, işadamlarımızın düşüncelerini, evinde oturan hanımefendilerin düşüncelerini, aynı şekilde bu şehirde yaşayan talebe ne düşünüyor, gençler ne düşünüyor? Çocuklarımızla sarmaş dolaş onların da hayallerini ve fikirlerini önemsiyoruz. Tüm bu tarz şeyleri topluyoruz. Netice itibariyle her şehrin de bir hikâyesi var. Ben de bu şehrin kodlarını çözmek isterim. Ben bu şehirde yaşayan insanların mutlu bulunduğunu hayâl ediyorum, hoşgörülü bulunduğunu, oldukça daha misafirperver bulunduğunu, gelenlerin ne güzel bir şehre geldim söylediğini, gittikleri yerlerde anlattıklarını hayal ediyorum. Bundan kim rahatsız olur. Bu bizim şehrimizin her türlü faydasına bir netice çıkaracaktır” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya