Güncel Bursa

Karacabey, kültür merkezine kavuşuyor

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KARACABEY’E KAZANDIRILACAK KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATININ YÜZDE 20’LİK BÖLÜMÜ TAMAMLANDI.

Karacabey, kültür merkezine kavuşuyor
180 views
04 Temmuz 2019 - 13:55

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafınca Karacabey’e kazandırılacak kültür merkezi inşaatının yüzde 20’lik kısmı tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede de refah seviyesini yükseltecek projeleri tek tek devreye alıyor. Senelerdir Karacabey halkı tarafınca özlemle beklenen Kültür Merkezi’nin temeli mart ayında atılmıştı. İlçe girişindeki Mustafa Kemal Atatürk Kültür Parkı’nda konuşlandırılan Kültür Merkezi’nde değişik büyüklüklerde 4 salon, düğün salonu, kütüphane, fuaye alanı, fazlaca amaçlı salon, iki tane beyazperde salonu, yönetimsel bilim ofisleri ve vatandaşların gereksinimlerini karşılayabilecekleri toplumsal donatılar bulunacak. Ortalama 14 milyon TL’ye mal olacak Kültür Merkezi, Karacabey’in kültür sanat hayatına renk katacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile beraber kültür merkezi inşaat alanını inceledi. Kültür merkezinin temelini seçimlerden fazlaca kısa bir süre ilkin attıklarını hatırlatan Başkan Aktaş, “Karacabey hızla gelişen, nüfusu 100 binlere dayanmış, otoyolla aktivitesi daha da yükselecek bir ilçemiz. Tarımsal özellikleri itibariyle de ayrı bir ehemmiyet arz ediyor. Burada inşaatın temelini seçimden kısa süre ilkin atmıştık ve 780 iş günü tanımlanmıştı. Biz ise 400 günlük bir süreçten bahsettik. Maksadımız gelecek yıl Nisan, Mayıs’ta hizmete açmak. Şu aâda zemin kazı dolgu, yalıtım ve temel inşaatı tamamlandı. Birinci katın kolon inşaatına başlandı. Oluşturulacak karmaşık ilçedeki toplumsal, kültürel, sanat içerikli tüm faaliyetler için hanımlar, gençler ve çocuklar için mühim bir yer olacak. Kafesi, eğitim, seminer, toplantı ve nikâh salonları, kütüphanesi, beyazperde salonu ve fuayesiyle 365 gün kullanılan bir mekân olacak. İşin şuanda yüzde 20’lik kısmı tamamlandı. İnşallah 400 gün içinde bitirip, hizmete açmayı hedefliyoruz. Şimdiden hayırlı olmasını arzuluyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya