Güncel Bursa

Karacabey’in güzellikleri tur şirketlerinin yeni gözdesi

KARACABEY BELEDİYESİ’NİN TABİÎ GÜZELLİKLERİ TUR ŞİRKETLERİNİN DİKKAT ÇEKMEYE BAŞLADI

Karacabey’in güzellikleri tur şirketlerinin yeni gözdesi
10 views
25 Haziran 2019 - 16:05

Karacabey Belediyesi’nin tabiî güzellikleri tur şirketlerinin dikkat çekmeye başladı. Son dönemde, yerli ve yabancı turistlerin akın etmiş olduğu Karacabey, güzellikleriyle turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Karacabey Belediyesi, geçen yıl meşhur program yapımcısı Itimat İslamoğlu ile “Karacabey’de 2 gün” adı altında bir seyahat program hazırlamış ve bunun tanıtımını da yapmıştı. Bu program çerçevesinde, şehirde iki günlük bir gezinin planlaması yapılarak, gidilecek bölgeleri ve gezilmesi ihtiyaç duyulan noktaları ayrıntılarıyla özetleyen bir kitapçık hazırlanmıştı. Faaliyetlerini hızlandıran Karacabey Belediyesi, bunun sonucunda da yeni acentelerin seyahat programına girmeyi başardı.

Geçtiğimiz yıl ilk gezgin kafilesini İstanbul’dan ağırlayan ve peşinden onlarca defa yeni programlarla yerli turistleri ağırlayan Karacabey’de, bu kez Bursa Oksijen Travel üyeleri Karacabey’in güzelliklerini keşfetti.

Kısa süre ilkin, Bursa Oksijen Travel gezi şirketi tarafınca ilk kez uygulanan Karacabey gezisi ilgi görürken, gelen turistlerden de tam not aldı. Geçtiğimiz hafta ise Arap turistlerin ziyaret etmiş olduğu Karacabey Longozu, her kesimin yoğun ilgisini kazanmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’in turizmden de lüzumlu faydayı sağlaması için alt yapı emekleri ile temelini oluşturmuş ve 5 senelik süre içinde Uluabat ve sahil bölgesinde çeşitli icraatlar gerçekleştirmişti.

Eskikaraağaç Leylek Köyü, Issızhan ve Uluabat Hususi Kuş Cenneti, ilçenin Uluabat Gölü kıyısındaki mühim gezim noktaları olarak dikkat çekerken, Yeniköy sahil bölgesine gidildiğinde ise ıhlamur ormanı, longoz ormanı ve ayı barınağı, turistlerin ilgisini çeken bir öteki nokta olarak öne çıkıyor. Bunun yanında, yazlıkçıların her sürem yoğun ilgi gösterdiği ve hafta sonları 50 bini aşan nüfusuyla Bursa’nın gözde dinlence bölgeleri içinde yer edinen Yeniköy, Malkara, Kurşunlu hattı da ilçenin turizmine ciddi katkı sağlıyor.

“Turizme yönelik yatırımlarımız sürecek”

Başkan Ali Özkan mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, “İlçemizdeki gezim faaliyetlerini hızlandırmak adına Eskikaraağaç Leylek Köyü’nden sahil bölgemize dek çeşitli yatırımlarımız oldu. Bilhassa leylek köyü adını ön plana çıkarmak için pek oldukca faaliyetimiz oldu. Ve geçmişte, yılda yalnız bir kez festivalle anılan bu mahallemizi artık tüm bir yıl gezim cazibesi taşıyan alana dönüştürdük. Geçmişte festival ve gözlem kulesinden ibaret olan Eskiakraağaç’ı bugün 3 toplumsal tesis, 1 buçuk kilometre uzunluğunda göl kıyısında yürüyüş ve bisiklet yolu, millî parklar kuş tahnit salonu, Avrupa leylek köyü duvarı, giriş tâkları ve bilgilendirme levhalarıyla donattık. Issızhan şeklinde bir değerin etkinlik sürmesine katkı sağladık. Hususi Kuş Cenneti’nin hizmete devam edebilmesi için katkılarımız sürüyor. Sahil bölgesine geldiğimizde Longoz Mesire Alanı, Ihlamur Park şeklinde pek oldukca toplumsal alanı hizmete açtık. Longozda film çekilmesinin peşinden, orada mahalli halkın ormandan kazanç sağlamasını ve kontrollü gezim hareketinde etken rol oynamalarını sağladık. Büyükşehir ile yürüttüğümüz sahil projemiz ile Türkiye’nin en uzun sahili olarak lüzumlu özeni gösterdik. Bu anlamda çalışmalarımız son sürat devam edecek” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya