Güncel Bursa

Kas hastalıkları ile ilgili STK’lar bakanlıkta bir araya geldi

KAS HASTALIKLARI İLE İLGİLİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİ, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞINDA BİR ARAYA GELDİ.

Kas hastalıkları ile ilgili STK’lar bakanlıkta bir araya geldi
8 views
11 Temmuz 2019 - 18:30

Kas hastalıkları ile ilgili sivil cemiyet müesseselerinin temsilcileri, Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığında bir araya geldi.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafınca düzenlenen toplantıya Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan Koç, kamu ve STK temsilcileri, akademisyenler, engelli bireyler ve aileleri katıldı. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Koç, DMD (duchenne musküler distofri) ve SMA (spinal muskuler atrofi) başta olmak suretiyle tüm engel çeşitleri ile ilgili çalışmalarının ve toplantıların bulunduğunu belirterek, “Gündüz hizmet ve yaşam birimleri, yaşam merkezleri mühim. 52 ilde 37 tane var. 81 ile ulaştıracağız. Burada meydana getirilen toplantılar bu merkezler kapsamında geliştireceğimiz programlar için mühim” şeklinde konuştu.

“Engelli aileleri bizim için fazlaca mühim, bundan dolayı adanmış hayatlar”

Engelli bireylerin ve ailelerin yaşamış olduğu zorlukların bilincinde bulunduğunu belirten Dr. Koç, “Engelli aileleri bizim için fazlaca mühim, bundan dolayı adanmış hayatlar. Engelli çocuğuna, annesine, akrabasına bakan, yaşamını ona bakılırsa dizayn eden, şekillendiren vakfedilmiş hayatlar diye ifade ettiğimiz milyona yakın aile var” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya