Güncel Bursa

Kas hastası genç kız, 5 fotoğraf sergisi açtı, bir de şiir kitabı çıkardı

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ,5 SERGİ, 1 ŞİİR KİTABI YAZAN DMD KAS HASTASI YILDIZ YILMAZ’I EVİNDE ZİYARET ETTİ.

Kas hastası genç kız, 5 fotoğraf sergisi açtı, bir de şiir kitabı çıkardı
139 views
02 Temmuz 2019 - 13:00

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 5 fotoğraf sergisi açıp, 1 şiir kitabı çıkaran kas hastası genç kızı evinde ziyaret etti.

DMD kas hastası Yıldız Yılmaz, yapmış olduğu birbirinden güzel resimler ve yazdığı şiirlerle her insanın takdirini topluyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, yaşamı başarılarla dolu Yıldız Yılmaz’ı evinde ziyaret etti. 5 kişisel sergi açan ve 1 şiir kitabı yazan 21 yaşındaki Yıldız Yılmaz’ı kutlama eden Başkan Alinur Aktaş, “21 yaşındaki DMD kas hastası Yıldız Yılmaz kızımız, bugüne dek 5 fotoğraf sergisi açtı, bir şiir kitabı yazdı. Kendisini ziyaret ederek yanında olduğumuzu hissettirmeye çalıştık, kızımızın heyecanına ortak olduk. 15 senedir olduğu şeklinde Bursa’mıza yalnız hizmet etmeye değil, insanımızın dertlerine ve sevinçlerine de ortak olmaya devam edeceğiz” dedi.

21 yaşındaki Yıldız Yılmaz, engellilere toplumun yaklaşımının kendisini de zorladığını ifade ederek, “Yaptığım resimler, yaptığım şiirler beni hayata bağlıyor. Ben hasta, engelli, sakat kız diye çağrılmaktan hoşlanmıyorum. Ben de bir inanım. Yıldız Yılmaz’ım” diye konuştu.

Ziyaret esnasında Alinur Aktaş, Yıldız Yılmaz’ın resimlerini inceledi ve şiirlerini okuyarak tam not verdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya