Güncel Bursa

Kaymakamın oğlunun yaşamını kaybetmiş olduğu kavga güvenlik kamerasında

KAYMAKAMIN OĞLUNUN HAYATINI KAYBETTİĞİ KAVGA GÜVENLİK KAMERASINDA

Kaymakamın oğlunun yaşamını kaybetmiş olduğu kavga güvenlik kamerasında
158 views
02 Temmuz 2019 - 17:00

Gemlik Kaymakamı Kemal İnan’ın 14 yaşındaki oğlu Safa Akif İnan’ın yaşamını kaybetmiş olduğu kavganın {güvenlik kamerası} kayıtları ortaya çıktı. Görüntülerde Safa İnan’ın abilerine hücum eden şahsa doğru koşarken bıçaklanması yer ediniyor.

Denizli’de yaşanmış olan vakada, Gemlik Kaymakamı Kemal İnan’ın 14 yaşındaki oğlu Safa Akif İnan bıçaklanarak yaşamını kaybetmişti. İddiaya gore Safa Akif İnan, dövüşten birkaç gün ilkin, 14 yaşındaki B.Ç. ile toplumsal medya üstünden konuştu. İkili, bir araya gelmiş olarak Safa Akif İnan’ın abilerinin de bulunmuş olduğu ortamda konuşarak birbirlerinden özür diledi. Bu yıl ortaokulu bitiren ve LGS’ye giren 14 yaşındaki B.Ç. hem Safa İnan’dan, hem de abilerinden özür diledi. Kaymakam Kemal İnan’ın 14 yaşındaki oğlu Safa İnan da B.Ç.’den özür diledi. Sadece ondan sonra vaka yerine gelen ve bundan önceki konuşmadan kimsenin tanımadığı K.E., B.K., A.S.K., İ.S. ile Ahmet Burak İnan (21) ve Mehmet Buğra İnan (21) içinde münakaşa başladı. Sakız çiğneme tartışması ile alevlenen vaka, bıçaklama ile sonlandı. Karın boşluğundan almış olduğu darbe ile Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılan Safa İnan, meydana getirilen ameliyatın arkasından sabaha karşı kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

O kavganın {güvenlik kamerası} kayıtları ortaya çıktı

Yaşanmış olan kavganın {güvenlik kamerası} kayıtları ortaya çıktı. Görüntülerde Safa Akif İnan ve B.Ç.’nin birbirlerinden özür dilemesinin arkasından arkalarını dönerek grubun yanından ayrıldıkları görülüyor. Safa Akif İnan, bölgede bulunan kafeye girmek üzereyken, K.E., B.K., A.S.K. ve İ.S.’nin bulunmuş olduğu grubun abilerine saldırması yer ediniyor. Abilerinin kavganın ortasında kaldığını gören Safa Akif İnan, koşarak kavganın olduğu bölgeye gidiyor. Bu sırada, K.E., B.K., A.S.K. ve İ.S.’nin bulunmuş olduğu gruptan bir şahıs üstüne doğru gelen Safa Akif İnan’ı karın boşluğundan bıçaklıyor. Yaralanan Safa Akif İnan, koşarak kafeye giriyor. Bacağından bıçaklanan abisi de Safa İnan’ın peşinden geliyor.

“B.Ç., ‘birbirimizden özür dileyelim’ dedi”

Öte taraftan kavganın arkasından, yaşananları Safa Akif İnan’ın ağabeyi Ahmet Burak İnan, ifadesinde anlatmıştı. Amfi park yanına konuşmak amacıyla B.Ç. ile buluştuklarını ifade eden Ahmet Burak, “Kardeşim Mehmet Buğra ile beraber B.Ç.’ye hitaben, ‘Niçin vakalar bu şekilde uzadı. Siz bizlerden küçüksünüz. Biz size dokunamayız. Bu işi kavga etmeden halledelim’ dedi. B.Ç. de bizlere hitaben, ‘O vakit birbirimizden özür dileyelim. Bu iş burada bitsin’ dedi. Tam aramızda anlaşmışken, onların yanına isimlerini bilmediğim 5-6 şahıs geldi. Grupta bulunan adını sonradan öğrendiğim A.S.K., çantasında bulunan, keskin tarafını görebildiğim bıçağı çıkartarak, kardeşim Safa’ya doğru koştu. Bıçağı sallamaya başladı. A.S.K.’nin kardeşimi göğüs kısmından bıçakladığını gördüm. Buna müdahale etmek istediğim sırada, aynı kişi benim arkamdan gelmiş olarak sağ kalça kısmımdan iki ayrı yerden bıçakladı” diye konuştu.

Kavganın öteki tanıklarından Mehmet Buğra İnan ise ifadesinde, “Biz amfi parkta grup ile buluştuk. Ben gruba hitaben, ‘Dostlar dağılın. Daha yaşınız minik, burada kavga etmeye çabalamayın’ dedim. B.Ç. ve yanında gelen arkadaşları dağılmaya başladı. O arada daha evvelde görmediğim iki adam kişi geldi. Tahminen yaşları 18 yaşından büyüktü. Geldiklerinde beni ve arkadaşlarımı tehdit etmeye başladılar. Hemen sonra A.S.K. adlı çocuk, süratli adımlarla kardeşim Safa’ya doğru gelmeye başladı. Elindeki koyu renkli çantadan, kesici alet kısmını gördüğüm bıçak çıkardı. Safa’ya doğru koşmaya başladı. Ben de A.S.K.’ye bıçağı indirmesini söyledim. O esnada tam göremediğim şahıs bana vurdu. Vurmasıyla yere düştüm ve kargaşada olayın geri kalan kısmını görmedim” şeklinde konuştu.

Olayın arkasından polis ekipleri kavgaya karışan şüphelileri gözaltına aldı. K.E., B.K., A.S.K., İ.S. ve toplumsal medyadan Safa İnan ile tartışan B.Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi. B.K. ise polis ekiplerine verdiği ifadede, bıçaklama vakasını gerçekleştirdiğini itiraf etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya