Güncel Bursa

Kelesliler kırık camlar ile yaşamaya alıştı

KELES’TE CAM SATAN TEK İŞ YERİ 2011 YILININ SONUNDA KAPANDI. O TARİHTEN BU YANA YENİ BİR CAMCI AÇILMADI. KELESLİLER HER GÜN CAMLARI KIRILMASIN DİYE DUA EDİYOR.

Kelesliler kırık camlar ile yaşamaya alıştı
263 views
17 Temmuz 2019 - 13:45

Bursa’nın dağ ilçelerinden Keles’te vatandaşlar kırık camlarıyla yaşamaya alıştı. İlçenin tek camcısının seneler evvel kepenk kapatmasıyla vatandaşlar kırılan camlarını değiştirebilmek için akla karayı seçiyor.

Keles’te cam satan tek iş yeri 2011 yılının sonunda kapanmış oldu. O tarihten bu yana yeni bir camcı açılmadı. Kelesliler her gün camları kırılmasın diye yakarış ediyor. İlçede 8 yılı aşkın bir zamandır cam satan ve takan bir dükkân bulunmuyor. On iki bin 500 kişinin yaşamış olduğu Keles’te halk camlarına gözü benzer biçimde bakıyor. İlçe sakinleri ev ve iş yerlerinin camları kırıldığı süre Bursa’ya giderek cam alıyor ve kendileri takıyor.

Vatandaşlar, “Artık cam takmayı da öğrendik Bursa’ya 60 kilometre mesafede olan ilçemize aldığımız camları kırmadan getirmek oldukca büyük bir titizlik istiyor.En büyük sıkıntımız bu” diyorlar.

Keles Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Uslu ise, “Yurttaşlarımızdan Keles’te cam satan bir iş yerinin olmamasıyla alâkalı birçok şikâyet geliyor. Benim bu mevzuda yapacağım bir şey yok, fakat lüzumlu makamlara iletirim diyorum. Düzgüsel bir kişinin yapabileceği bir meslek olsa emin olun kendim açacağım, fakat bu iş için belli bir ustalık gerekiyor. Onun için ben de açamıyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya