Güncel Bursa

Mahallelere hizmet seferberliği

MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KANAR, YENİ DÖNEMDE MAHALLELERİN ÂCİL İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASI İÇİN BÜTÜN İMKÂNLARI SEFERBER EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

Mahallelere hizmet seferberliği
25 views
20 Haziran 2019 - 17:30

Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, yeni dönemde mahallelerin âcil ihtiyaçlarının karşılanması için tüm imkânları seferber edeceklerini söylemiş oldu.

131 mahalle muhtarıyla bir araya gelen Başkan Kanar, “Alt ve üst yapıdan ulaşıma, ziraat ve hayvancılık benzer biçimde kırsal kalkınma faaliyetlerine kadar mahallelerimizde birçok atılımı beraber hayata geçireceğiz” dedi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafınca her ay düzenlenecek olan muhtarlar koordinasyon toplantısının ilki belediye meclis salonunda yapılmış oldu. Toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Kanar, başkan yardımcıları Ercan Leblebici, Ersin Ekici ve Kadir Gökçe, BUSKİ Şube Müdürü Kemal Itimat, Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Kemal Aydın, birim müdürleri ile beraber merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

Mustafakemalpaşa’da yapılması planlanan çalışmalarla ilgili hazırlıkların masaya yatırılmış olduğu görüşmede muhtarlara hitap eden Belediye Başkanı Mehmet Kanar, mahallelerin ihtiyaçlarının ilgili müdürlüklerce hızla belirlendiğini, âcil taleplere öncelik veren bir programla etkinlik yürüttüklerini söylemiş oldu.

Büyükşehirle bu aşamada kuvvetli bir koordinasyon kurduklarını kaydeden Başkan Kanar; “Bu süreçte en büyük destekçilerimiz de muhtarlarımız olacak. Eksiklikler bizlere bildirildikçe, çözüm adımlarını daha süratli atacağız. Hizmet heyecanımızı diri tutarak sabırla en ücra mahallelerimize ulaşacağız. Dostça meydana getirilen her öğrenci ve şikâyete devamlı açığız. Birim müdürlerimizde sizlerden gelen talep ve önerileri daha etken bir çalışmayla uygulamaya koyacak” dedi.

Mustafakemalpaşa’nın birinci meselesinin alt yapı bulunduğunu ifade eden Başkan Kanar, Büyükşehir’in Avrupa Yatırım Bankası’ndan sağlamış olduğu krediyle içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını yenileceğini hatırlatarak; “BUSKİ bu konudaki tüm plânlarını tamamlıyor. Alt yapı hamlesini bütünleşik projelerle koordineli bir halde yürüterek sıhhatli bir Mustafakemalpaşa’nın önünü açacağız. Her yönden varlıklı bir ziraat ve hayvancılık şehri olduğumuzu da unutmamalıyız. Bu potansiyeli, akılcı ve kırsal kesime ekonomik anlamda kıymet katan girişimlerle destekleyeceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya