Güncel Bursa

Origami ile matematik öğreniyorlar

TEPEBAŞI BELEDİYESİ TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN MATEMATİK EVİNDE DÜZENLENEN ORİGAMİ EĞİTİMİNE KATILAN ÖĞRENCİLER, KAĞIT KATLAMA SANATI İLE MATEMATİK ÖĞRENİYOR

Origami ile matematik öğreniyorlar
27 views
14 Temmuz 2019 - 12:24

Tepebaşı Belediyesi tarafınca hizmete oluşturulan matematik evinde düzenlenen origami eğitimine katılan öğrenciler, kağıt katlama sanatı ile matematik öğreniyor.

Tepebaşı Belediyesi tarafınca hizmete sunulan ve her yaştan insana değişik metotlar ile matematiği sevdirmeyi hedefleyen matematik evinde eğitimler devam ediyor. Matematik evinde düzenlenen origami eğitimi, öğrencilerin kağıt katlama yöntemi ile geometrik şekilleri somut halde kavramalarını sağlıyor. Kağıtları katlayarak üçgen, kare, dikdörtgen benzer biçimde şekilleri ellerinde tutarak benimseyen öğrenciler, şekilleri ve özelliklerini somut bir halde kolayca öğrenebiliyor. Yöntem yardımıyla iştirakçilerin fazlaca yönlü düşünme kabiliyetleri ile beraber el becerileri de gelişiyor. 6 kişilik gruplar halinde keyifli metotlar ile hem daha anlaşılır hem de kolay halde matematik öğrenmekten dolayı memnuniyetlerini ifade eden öğrenciler, Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür etti.

Matematik evi; Bahçelievler Mahallesi, Uygarlık Sokak, No: 10/1’de hizmet veriyor. Eğitim emek harcamaları hakkında informasyon almak isteyen vatandaşlar, yetkililere 0 (222) 290 12 90 numaralı telefondan ulaşabiliyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya