Güncel Bursa

Osmangazi’de binlerce sokak hayvanı sağlığına kavuştu

OSMANGAZİ BELEDİYESİ SAHİPSİZ HAYVANLAR DOĞAL YAŞAM VE TEDAVİ MERKEZİ, 2019 YILININ İLK YARISINDA BİNLERCE SOKAK HAYVANINA ŞİFÂ DAĞITTI.

Osmangazi’de binlerce sokak hayvanı sağlığına kavuştu
153 views
03 Temmuz 2019 - 14:13

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Organik Yaşam ve Tedavi Merkezi, 2019 yılının ilk yarısında binlerce sokak hayvanına şifâ dağıttı.

Türkiye’nin hatta Avrupa’nın en çağdaş hayvan barınağı olan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Organik Yaşam ve Tedavi Merkezi, sokak hayvanlarının daha sıhhatli bir yaşam sürebilmeleri için örnek işlere imzâ atıyor. Sahipsiz ve desteğe muhtaç can dostların bakım ve tedavileri için son aşama çağdaş ve ileri teknoloji cihazlarla donatılan merkez, her gün yüzlerce patiyi sağlığına kavuşturuyor. Kalitesi ve güvenirliğiyle ön plana çıkan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Organik Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde 2019 yılının ilk yarısında 2 bin 826 sokak hayvanına tıbbî tedavi uygulanırken, bin 1128 sokak hayvanına da kısırlaştırma ameliyatı yapılmış oldu. Bin 200 sokak hayvanına ise kısırlaştırma harici ameliyat ve konservatif tedavi hizmeti sağlanırken, 4 bin 398 hayvan ise koruyucu hekimlik hizmetinden faydalandı. Merkezde, bakım ve tedavi uygulamalarının haricinde 504 sokak hayvanı ise yeni sahiplerine kavuşturuldu.

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Organik Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde 2019 yılının ilk yarısında tesise gelen ziyaretçi sayısında da yoğunluk yaşandı. Senenin ilk yarısında 29 okulun ziyarette bulunmuş olduğu tesisi, toplam 13 bin 33 yurttaş gezme fırsatı buldu. Tesise gelen ziyaretçilere hayvan bakımı ve sağlığı mevzusunda bilgiler de verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya