Güncel Bursa

Ozan Sırrı Hanım Ortaokulu hem eğitimde hem de sporda adından söz ettirdi

DİYARBAKIR’DA BAŞARILI BİR EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ GEÇİREN ŞAİR SIRRI HANIM ORTAOKULU, ÖĞRENCİLERİ SPORTİF ALANDA DA GELİŞTİRDİ. OKUL TAKIMLARI, KENTTE YAPILAN KÜÇÜK KIZ HENTBOL, FUTSAL KÜÇÜK ERKEK, FUTSAL KÜÇÜK KIZ VE MASA TENİSİ KÜÇÜK KIZ TURNUVALARINDAN 4 KUPA İLE DÖNMEYİ BAŞARDI.

Ozan Sırrı Hanım Ortaokulu hem eğitimde hem de sporda adından söz ettirdi
29 views
14 Temmuz 2019 - 12:00

Diyarbakır’da başarıya ulaşmış bir eğitim öğretim periyodu geçiren Ozan Sırrı Hanım Ortaokulu, öğrencileri sportif alanda da geliştirdi. Okul takımları, kentte meydana getirilen minik kız hentbol, futsal minik adam, futsal minik kız ve masa tenisi minik kız turnuvalarından 4 kupa ile dönmeyi başardı.

Diyarbakır’ın köklü okullarından olan Ozan Sırrı Hanım Ortaokulu, başarıya ulaşmış bir eğitim öğretim periyodunu geride bıraktı. Öğrencileri bir tek derslerle yetiştirmeyen okul, bu kapsamda kentte meydana getirilen çeşitli spor müsabakalarına da katılarak mühim dereceler elde etti. Okul takımları, minik kızlar hentbol turnuvasında il 3.’sü, futsal minik erkekler turnuvasında il 3.’sü, futsal minik kızlar turnuvasında il 3.’sü ve masa tenisi minik kızlar turnuvasından da il 3.’sü olarak 4 kupa ile sezonu tamamladı.

Mevzu ile ilgili data veren Ozan Sırrı Hanım Ortaokulu Müdürü Ömer Dündar, okul olarak her yıl olduğu benzer biçimde, bu yılda eğitim-öğretim mevzusunda çıtayı yüksekte tuttuklarını söylemiş oldu. Dündür, “Eğitim-öğretimde hep daha iyiyi ve daha güzeli hedefleyen eğitimci kadromuz, bunun yanı sıra, sanat, spor ve kültürel etkinliklere de büyük ehemmiyet veriyor. Kıymetli velilerimizle birlikte, eğitim neferlerimiz olan öğretmenlerimiz ve yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızla, bu yıl sportif müsabakalarda zamanı bir başarıya imza attık. Bu sürem, 8 değişik branş ve 13 kademede okul sporları müsabakalarına katılım sağladık. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımı fizyolojik ve sportif açıdan olabildiğince iyi yetiştirmek, onları her türlü fena alışkanlıklardan uzak tutarak, hem kişisel kabiliyetlerini geliştirip hem de ekip ruhunu aşılama noktasında mühim bir ivme yakaladık. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyorum. Çalışmalarımızda bizlere desteklerini esirgemeyen başta İl Ulusal Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer olmak suretiyle her insana teşekkür ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya