Güncel Bursa

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Spor eğitimde başarıya engel değil

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, LGS’DE 500 TAM PUAN ALAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ SPORCUSU ÇAĞLA ENGİN’İ MAKAMINDA AĞIRLADI

Spor eğitimde başarıya engel değil
159 views
04 Temmuz 2019 - 14:15

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, LGS’de 500 tam puan alan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Çağla Engin’i makamında ağırladı. Sporun eğitim hayatına engel olmadığını belirten Aktaş, ailelere evlatların sporla buluşturmaları tavsiyesinde bulunmuş oldu.

Altyapıdan yetiştirdiği sporcularla elde etmiş olduğu başarılara her geçen gün yenilerini ekleyen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, sporcularının eğitim hayatlarına da kıymet katıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birinciliği elde eden Büyükşehir Belediyespor Kulübü Satranç sporcusu Çağla Engin’i konuk etti. Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşen görüşmede genç sporcuya ailesinin yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü yöneticileri birlikte rol aldı.

Çağla Engin’i başarısından dolayı kutlama eden Başkan Alinur Aktaş, ailelere çocuklarını sporla buluşturmalarını tavsiye etti. Büyükşehir Belediyesi çatısı altında evlatların sporla beraber gelişmesini önemsediklerini belirten Başkan Aktaş, “Evlatlarımızın sporla birlikte büyümesini, sporla birlikte gelişmesini istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi kurumsal kimliği altında bunu icra etmelerini oldukça önemsiyoruz. Yaz spor okullarımızla, kış spor okullarımızla, alt yapı takımlarımızla değişik spor dallarımızla beraber çocuklarımız, hem eğitim öğretim hayatına devam etsin hem de sporla beraber eğitim yaşamı desteklensin istiyoruz. Bunun güzel örneklerinden biri olduğundan Çağla kardeşimizi ailesi ile beraber konuk ettik. Çağla Engin bizim satranç sporcumuz. Geçen yıllarda ulusal takımlar düzeyinde elde etmiş olduğu başarılar var. LGS’de tüm soruları doğru bilerek 500 tam puanla mühim bir başarıya daha imza attı. Spor, evlatlarımızın eğitim ve öğretim yaşamını engellemiş olan değil, aksine destekleyen oldukça mühim bir unsur. Bu anlamda tüm anne ve babalara çağrımız şudur; çocuklarımızı ilgi duydukları, kabiliyeti olduğu bir spor dalıyla muhakkak surette buluşturalım. Onlarla hemhâl olmasını sağlayalım. Bu aşamada Büyükşehir Belediyespor oldukça mühim bir misyonu yerine getiriyor. Çağla hem spor yapıyor, hem de LGS’de tam puan aldı. Bu sonucunda Türkiye birinciliği. Türkiye’de birinci olan 500 civarında öğrencimiz var, fakat bu başarı Bursa için mühim. Çağla’yı kutlama ediyorum. Bundan sonraki eğitim, öğretim ve spor hayatından başarılar arzuluyorum. Ona emek veren ailesini ve öğretmenlerini de kutluyorum” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya