Kovid19 sosyal medya alışkanlıklarını değiştirdi

Kovid19 sosyal medya alışkanlıklarını değiştirdi

Özellikle sosyalleşmenin olmadığı bu zamanda, sosyal medya kullanıcılarının beklentisi doğru bilgi almak yönünde değişti

57
0
PAYLAŞ

Covid-19 sürecinde tüm dünyada alışık olmadığımız bir düzende ayak uydurmaya çalışırken, kişisel olarak her tercihimiz ve alışkanlığımız yeniden şekillenmeye başladı. Sadece aktif sosyal yaşantılarımızdaki alışkanlıklarımız haricinde, dijital dünyadan da beklentilerimiz tam anlamıyla bambaşka bir boyut kazanmış oldu.

Kullanıcıların sosyal medya kanallarından beklentisi doğru bilgi almak yönünde değişiyor. Sosyal medyayı neden kullanıyoruz?, Son 4 ay içerisinde neler değişti? Kullanıcıların beklentileri neler? gibi sorulara yanıt arayan AdColony şirketi , Türkiye’de 14-65 yaş aralığındaki katılımcılarla gerçekleştirdiği “Covid-19 Döneminde Değişen Sosyal Medya Kullanım Alışkanlıkları Araştırması” salgın sebebiyle kullanıcıların değişen beklentilerini gözler önüne seriyor.

Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de izolasyonun başlaması sonrasında sosyal medya kullanıcıların %61’i sosyal medya kanallarında daha fazla vakit harcıyor. Kullanıcıların %51’i sosyal medyayı güncel bilgilerden haberdar olmak için kullandıklarını açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK