Güncel Bursa

Teoman Özalp Parkı’nda dönüşüm başlıyor

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZIRLANAN PROJE KAPSAMINDA ADETA HARABEYE DÖNEN AMFİ TİYATRO YIKILACAK, YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARI, DİNLENME ALANLARI VE PEYZAJ DÜZENLEMELERİ İLE TEOMAN ÖZAL PARKI YENİDEN BÖLGE HALKININ BULUŞMA NOKTASI OLACAK.

Teoman Özalp Parkı’nda dönüşüm başlıyor
137 views
02 Temmuz 2019 - 14:30

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafınca hazırlanan proje kapsamında adeta harabeye dönen amfi tiyatro yıkılacak, yürüyüş ve bisiklet yolları, dinlenme alanları ve peyzaj düzenlemeleri ile “Teoman Özal Parkı” tekrardan bölge halkının buluşma noktası olacak.

Bursa’nın tekrardan ‘yeşil’ kimliğini kazanması için bir taraftan kente yeni büyük ölçekli parklar kazandırmak için çalışmalara süregelen Büyükşehir Belediyesi, öteki taraftan şehir merkezindeki mevcut yeşil alanları da günümüz koşullarına nazaran tekrardan düzenliyor. Hamitler ve Bağlarbaşı Mahalleleri içinde 110 dönümlük alana haiz Teoman Özalp Parkı da bu kapsamda sil baştan yenileniyor. Yapıldığı 1990’lı yılların başlangıcında bölgenin adeta can damarı olan, bünyesindeki amfi tiyatro ile birçok sanat içerikli etkinliğe ev sahipliği icra eden Teoman Özalp Parkı’nı eski ihtişamlı günlerine döndürmek için Büyükşehir Belediyesi tarafınca düğmeye basıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da parkı gezip, atıl haldeki amfi tiyatrodan oturma gruplarına kadar tüm parkı detaylarıyla inceledi. Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy ve Hamitler Mahallesi Muhtarı Hüsamettin Aşkın’ın da eşlik etmiş olduğu araştırma gezisi esnasında parktaki vatandaşlarla da konuşan Başkan Aktaş, bölge halkının parkla ilgili taleplerini dinledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Teoman Özalp parkıyla ilgili hazırlattıkları bir proje bulunduğunu sadece uygulama öncesi bölgenin gereksinimlerini saptamak amacıyla hem muhtarlar hem de vatandaşlarla istişareler yaptıklarını söylemiş oldu. Gelen talepler doğrultusunda hazırlattıkları projede revizyona gideceklerini hatırlatan Başkan Aktaş, “Ilk olarak 10 senedir kullanılmayan amfi tiyatroyu yıkıyoruz. Gene bu ihtiyacı giderecek değişik konseptleri ortaya koyacağız. Bu park tabir yerindeyse tekrardan bölgenin yıldızı olacak. Kısa sürede revize projemizi bitirip, ondan sonrasında da imalata adım atmak istiyoruz. Bu güzel parkın kazandırılması noktasında geçmişte hizmet etmiş büyüklerimize oldukca teşekkür ediyorum. Park ortalama 10 senedir atıl durumda. Büyükşehir olarak temizliğini ve güvenliğini yapıyoruz fakat kafi değil. Ciddi bir yenileme ve günün şartlarına uygun bir revizeye ihtiyacı var. Bunu da inşallah en kısa zamanda oldukca güzel, çağıl bir projeyle ortaya koyacağız. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy ve Hamitler Mahallesi Muhtarı Hüsamettin Aşkın da iki mahalleyi de yakından ilgilendiren parka yapılacak emekler sebebiyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya