Güncel Bursa

TOBB’da ‘AB Coğrafi İşaret’ toplantısı yapılmış oldu

TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE AYTO BAŞKANI HAKAN ÜLKEN, AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONUNA COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN TESCİL BAŞVURUSUNDA BULUNAN ODA VE BORSALARIN TEMSİLCİLERİ İLE ANKARA’DA BİR ARAYA GELDİ.

TOBB’da ‘AB Coğrafi İşaret’ toplantısı yapılmış oldu
8 views
20 Haziran 2019 - 17:15

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, Avrupa Birliği Komisyonuna coğrafi işaretli ürün tescil başvurusunda bulunan oda ve borsaların temsilcileri ile Ankara’da bir araya geldi.

9 oda ve borsanın AB Komisyonunda coğrafi işaret tescil başvurusu aşamasında bekleyen 12 dosyası için Birlik merkezinde, 7 oda ve borsanın katılımıyla, coğrafi işaretler mevzusunda yetkili Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken başkanlığında meydana getirilen görüşmede müracaat sürecinde yaşanmış olan sıkıntılar ele alınarak bundan sonraki süreçte yapılması gerekenler planlandı.

Toplantı sonunda açıklamada bulunan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, “Son aşamaya gelmiş olan Aydın Kestanesi, Milas Zeytinyağı ve Edremit Körfezi Yeşil Çizik Zeytini dosyaları yine gözden geçirilerek Türk Patent ve Marka Kurumundan son görüşler alınacak. Arkasından AB Komisyonundan buluşma alınarak birebir görüşülmeler gerçekleştirilecek. Umuyorum ki yılsonuna kadar Aydın İnciri, Antep Baklavası ve Malatya Kayısısı ile beraber AB tescilli ürün/markamız 6’ya çıkacak. Ulusal değerlerimizin katma değerinin yükselmesi için uluslar arası arenada tescillerinin yapılması fazlaca büyük ehemmiyet arz ediyor. Tüm Oda ve Borsalarımızı bu mevzuda gayretli olmaya çağrı ediyorum. Coğrafi işaretler mevzusundaki tüm bu kazanımlarımızın baş mimarı TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu her anlamda arkamızda ve süreçleri bizzat kendisi takip ediyor” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya