Güncel Bursa

Zabıtadan dilenci operasyonu

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DÂİRESİ BAŞKANLIĞI EKİPLERİ, VATANDAŞLARIN DUYGULARINI SÖMÜREREK DİLENCİLİK YAPANLARA KARŞI OPERASYON DÜZENLEDİ.

Zabıtadan dilenci operasyonu
94 views
19 Temmuz 2019 - 17:40

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dâiresi Başkanlığı ekipleri, vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara karşı operasyon düzenledi.

Son zamanlarda bilhassa kent merkezi ve sahil bölgelerinde kaldırım işgâlleri ve gezici satıcılara yönelik denetimleri ile halkın takdirini kazanan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dâiresi Başkanlığı ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyetler üstüne dilencilere yönelik operasyonlarını da hız kesmeden sürdürüyor. Bilhassa yaya trafiğinin yoğun olduğu kent merkezi, tarihî çarşı ve hanlar bölgesi ile cami önlerinde vatandaşların acıma duygularını istismar ederek dilencilik yapanlara yönelik operasyonlarda son 3 günde 50’den fazla dilenci yakalandı. Acemler’deki Zabıta Dâire Başkanlığı’na götürülen dilencilerin ilkin kimlik sorgulamaları yapılmış oldu arkasından da üzerlerinden çıkan paralar sayıldı. Bursa’daki dilencilerin büyük bölümünün Adana, Çanakkale, Karacabey ve Mustafakemalpaşa’dan geldikleri belirlenirken, dilencilerin üstünden de ortalama 600 TL para çıktı. Kabahatler Kanununa nazaran haklarında cezaî işlem uygulanan dilencilerin üstünden çıkan paralara el konuldu. Kaldırım işgâlleri, gezici satıcılar ve dilencilere yönelik operasyonların periyodik olarak devam edeceği açıklandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya