Güncel Bursa

Zirvede büyük coşku

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN BİNE YAKIN SPORCUNUN KATILACAĞI ‘ULUDAĞ ULTRA MARATON’, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİ İLE 19-20-21 TEMMUZ TARİHLERİNDE ULUDAĞ VE ÇEVRESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Zirvede büyük coşku
16 views
02 Temmuz 2019 - 14:35

Sporu tabana yaymak, gençlerin ve evlatların sporla buluşmasını sağlamak adına birçok faaliyeti hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Uludağ’da gerçekleştirilecek internasyonal bir organizasyonu daha Bursa’ya kazandırıyor.

Dünyanın dört bir yanından bine yakın sporcunun katılacağı ‘Uludağ Ultra Maraton’, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile 19-20-21 Temmuz tarihlerinde Uludağ ve çevresinde gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda 1 genel klasman ve 5 değişik yaş kategorisinde yapılacak uzun soluklu yarışa, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Portekiz, İtalya, İsveç, Norveç ve İran’ın da aralarında bulunmuş olduğu 12 ülkeden 50 ustalaşmış ultra maratoncu katılacak. Yarışın en uzun etabı 100 kilometreden oluşurken koşucular, Zeyniler, Cumalıkızık, Kürekli Şelalesi, Saitabat Şelalesi, Buzul Göletler, Uludağ Zirve, Softaboğan Şelalesi, Bakacak, Kurbağa Kaya ve Sarıalan benzer biçimde Bursa’nın mühim ve kıymetli lokasyonlarından geçerek hem sıkıntılı hem de keyifli bir yarış, deneyim edecekler.

7’den 70’e hepimiz koşacak

100K, 66K, 30K ve 13K etapları ile her seviyeden yerli ve yabancı sporcuyu ağırlayacak olan maraton, Bursa’nın spor turizmine de mühim bir katkı sağlayacak. International Trail Running Association (ITRA) tarafınca onaylanan parkurları tamamlayan koşucular, her bir parkur için belirlenmiş internasyonal puanların yanı sıra birçok sponsor ödülünün de sahibi olacaklar. 5 değişik yaş kategorisinde gerçekleştirilecek yarışlar, halka açık olacak. Uludağ’ın eşi olmayan güzelliği eşliğinde maratona katılmak isteyen 7’den 70’e hepimiz organizasyona kayıt yaptırabilecek.

Start Başkan Aktaş’tan

Uludağ Ultra Maraton’un başlangıç noktası Kurbağa Kaya’daki meydan olarak belirlendi. Yarışa kayıt yaptıran tüm sporcular, zirveye Teleferik ile parasız taşınacak. 3 gün sürecek yarışların startı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafınca verilecek. Yarışlara katılım sağlamak isteyenler https://www.uludagultra.com/ sitesinden organizasyon hakkında detaylı informasyon sahibi olabilirler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Guncelbursa.com İHA Abonesidir. İhlal bildirimleri için abuse@guncelbursa.com - Alt Yapı: Yel Medya